Wiadomości w Vegas ?
#1
Witam mam pytanie. Czy w Sony Vegas Movie Studio Platinum 9.0 Da się zrobić pasek taki jak jest w wiadomościach np tvn24.

Chodzi mi o ten pasek np.

Cytat:http://deser.pl/deser/1,83453,8383126,Za...pasek.html

Ten cały na dole. Z logiem i napisami.

Z góry dziękuje i pozdrawiam Wa1tor
Odpowiedz
#2
Oczywiscie,że się da tylko,że to w tym przypadku bardzo czasochłonne,ale wykonalne.Na kilku ścieżkach trzeba by napisy ponakładac i podopasowywać. Tv uzywaja do tego typu projekcji specjalnych genlocków.
Odpowiedz
#3
Pracochłonne? Grafika (lub animacja) paska + maska (albo całość przygotowana z kanałem alfa), na drugiej warstwie napis z wiadomością.
Czyli w zależności od potrzeb od 2 do 3 warstw obrazu.
Przy okazji czym wg Ciebie różnią się "specjalne" genlocki od "niespecjalnych"? Tak nawiasem mówiąc, nie widzę potrzeby i sensu (a nawet możliwości) używania genlocka w momencie kiedy 99,9 procent materiałów nie leci life. A nawet w transmisja na żywo wydaje mi się - ale przyznaję, nie sprawdzałem, czy w codziennej pracy ktoś jeszcze używa synchronizacji.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
W każdej TV mamy miksery obrazu które oczywiście zawierają genlocki, bo synchronizacja sygnału z kilku źródeł to podstawa. Nawet gdy transmisja nie jest na żywo, to sygnał z kilku kamer i tak jest synchronizowany. Takie przykładowe rozwiązania do TV autorstwa NVidii:
http://www.nvidia.pl/object/quadro_dvp_pl.html
Odpowiedz
#5
Nie twierdzę, że sprzęt telewizyjny nie zawiera złączy genlock i że nie są używane. Twierdzę, że w przypadkach kiedy masz materiał off-line synchronizacja kamer nie jest do niczego potrzebna, nie w tradycyjnym znaczeniu. Genlock jest potrzebny jest tylko wtedy, kiedy musisz zgrać ze sobą dwa urządzenia produkujące "na żywo" obraz.
Co więcej, żeby zrobić coś takiego w skali o której piszę kolega, nie są Ci w ogóle potrzebne do szczęścia te machanizmy, możesz podłączyć dwie proste kamery dv i korzystajac z podstawowych funkcji DirectShow w głupim Windows możesz miksować te obrazki. Źródła z n-kamer, nakładać grafikę. Bez używania genlocka.
Oczywiście są zastosowania w których bez genlocka jak bez ręki. Gdyby była prosta (tania) metoda dołożenia genlocka do domowych kamerek, rewolucję 3D mielibyśmy już dawno za sobą.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
A po co genlocki w domowych kamerkach? Synchronizację robię na timeline przy pomocy ścieżek dźwiękowych :)
Odpowiedz
#7
Uściśle - w domowych używanych przez zaawansowanych hobbystów, offowców itd. Jak zwał tak zwał. W przypadku 3D (i innych zastosowań efektowych) owszem, możesz synchronizować po błysku czy pisku, ale pełną synchronizację z dwóch sparowanych kamer uzyskasz tylko i wyłącznie z genlocka. Tak samo prawdziwą synchronizację z dźwiękiem.
Obie kamery maja rozpocząć skanowanie matrycy dokładnie w tym samym momencie.
Jasne, w przypadku pierdoł na YT nie ma to znaczenia.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#8
(03-19-2011, 19:32)efix napisał(a):  W przypadku 3D (i innych zastosowań efektowych) owszem, możesz synchronizować po błysku czy pisku, ale pełną synchronizację z dwóch sparowanych kamer uzyskasz tylko i wyłącznie z genlocka.

Niekoniecznie. Na przykładzie kamery weselnej Panasonic AG-HMC151: łączysz dwie kamery kabelkiem i synchronizujesz kod czasowy. Kod czasowy cały czas leci, więc kamery nie muszą zacząć nagrywać w tym samym momencie. Można tak zsynchronizować kilka kamer.
Odpowiedz
#9
A jakim kabelkiem?
Nie chodzi o to, by kamery zaczęły nagrywać w tej samej sekundzie, tylko by przetworniki zaczęły rejestrować ramkę w tym samy takcie zegara. Czyli włączam jedną kamerę, za 10 minut drugą. Na tak zegara obie kamery zaczną skanować obraz w tym samym momencie.
Dlatego tak popularne były swego czasu genlocki do Amigi - większość kamer dostępnych dla ślubokrętów - vhs i svhsy nie miały złącza genlock, ale przystawka od Amigi potrafiła wyłapać sygnał synchronizacji i odpowiednio dostroić swój zegar, co pozwalało łączyć oba obrazy bez zgrzytów.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#10
Kabelek zwykły cinch video, bo wyjście kompozytowe służy też do synchronizacji TimeCode.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości