Vegas pro 10 - artykuły
#1
Takie coś znalazłem:
http://www.swiatobrazu.pl/sony-vegas-pro...21721.html - pierwszy kontakt
Odpowiedz
#2
Generalnie facet spłycił totalnie temat.
Parę uwag - dał screena z dostępnych formatów, ale podświetlił format dostępny akurat także w 9, czyli 1080! Nie wiem co więc chciał tym screenem pokazać.
Natomiast nowy Vegas spokojnie (o ile Wasz dysk wydoli) obsługuje teraz tryby z "podwójnym framerate", czyli 720p 50fps i 1080p, 50fps. Co więcej, takiego presetu (1080p 50fps) nie ma, trzeba go sobie zrobić. Gotowce są do trybów 720.
Kolejna rzecz - autor wymienia tu "kompatybilność" z modelami kamer. Generalnie nowy Vegas "łyka" prawie wszystko co wymyślono jeśli chodzi o format 3D. Czasem tylko trzeba mu powiedzieć, co ma z tym zrobić. Co ciekawe - nie wiem co produkuje ten NEX-5 (ale chyba też side-by-side) ale z materiałem z W3 i tego panasia Sony 9 radzi sobie doskonale. Tyle, że musimy zrobic 3 razy więcej pracy by to obrobić i nie tak wygodnie.
Natomiast w Vegas 10 rzeczywiscie super fajna jest tak funkcja "Pair as stereoscopic 3D Subclip". Zaznasz, klikasz i bach masz jeden klip. Co wiecej, może na timeline wrzucić klipy roznych formatów 3D! I Vegas daje rade, musisz mu tylko powiedzieć, co ma zrobić z tym co ma w evencie.
Nie napisałem nic o prawdziwej zalecie (procz parowania sciezek 3D) - czyli o elastyczności - materiał wejsciowy jak pisałem można mieć w paru formatach, projekt zrobić w innym wyrenderować w innym a podgląd mieć jeszcze w innym.
Na przykład - materiał wejściowy mamy w formacie side-by-side full, tak samo sobie ustawiamy projekt, okno preview ustawiamy sobie na obraz 2D (np. left only) a monitor 3D jako drugi display w systemie side-by-side half. I to działa!
Argument o wypluwaniu anaglifu z Vegasa to też nihil novi, można to zrobić i w 8 i 9. Zresztą tylko głupiec by tracił czas do renderingu do anaglifu, nic z tym nie można zrobić, inne formaty są bardziej uniwersalne, szczególnie, jak chce to wrzucić na YT.
Nie napisał nic o dodatkach do pracy np. z napisami w 3D a to też fajny bajer, można się pobawic z tekstem wychodzacym z ekranu itd. (ogólnie generowanymi mediami czy ścieżkami jako takimi).
Na koniec łyżka dziegciu - nowy DVDa nie obsługuje formatu Bluray-3D... W zasadzie dla mnie niczym specjalnym nie różni się od wersji 5, oprócz dopału GPU oczywiście.

No zaobaczymy jakie będą Wasze wrażenia.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Do Bluray`a 3D sony ma Blu-print 6 - nie znam tego programu - ciekawe skąd go wzięli (kupili)?
Odpowiedz
#4
To ja wiem, tylko że ehmmm jakby to powiedzieć ehmmm obawiam się, że jest to program poza zasięgiem cenowym normalnego zjadacza chleba.
W sumie bardzo cwana jest technologia blurejowego 3D. Ludzie nie opanowali nawet PAL, a mają już HD w komórkach a za chwile 3D. Chroń nas Boże przed FRAPSem 3D... ;)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
http://3dvision-blog.com/fraps-3-0-0-is-...ideos-too/ - za późno ;P
A tutaj przykład, że działa:


Odpowiedz
#6
Wiedziałem, wiedziałem! Diabelskie nasienie, Tfu! :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Eee tam - przynajmniej będzie można się tłumaczyć, że się nie posiada spuper-pro-elo-haj-definiszyn googli i ekranu do oglądania i przez to nie będziesz mógł przejrzeć tych hiper-mega-ekstra-zaiście-zajebistych efektów.
Odpowiedz
#8
A w czym oglądać to ostatnie video? Bo chyba nie krzyżując oczy?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#9
Możesz i krzyżoglądem. Ale właśnie po to pakuje się na YT w specjalnym formacie, by każdy mógł oglądać jak chce (patrz mój artykuł). Niestety wtyczki na forum nie przenoszą tej funkcjonalności, musisz oglądać wprost na YT. Na swojej stronie mam tak samo - na YT film jest w trybie 3D, na stronie wtyczka przedstawia go bez dodatkowych kontrolek.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#10
Niestety "krzyżogląd" na mnie nie działa. Pewnie wina jakichś właściwości ciała lub umysłu. Nie widzę 3D tym sposobem nigdy.

P.S.
Chce ktoś porno w 3D? :)
Mój kolega natknął się w Internecie na taki filmik i zna linki :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości