Vegas Pro 16 - koniec sierpnia 2018!
#1
Na forum MAGIX pojawiła się informacja, że pod koniec sierpnia 2018 wyjdzie Vegas Pro 16.

VEGAS Pro 16 comes up with the most innovative features:
» Industry-leading image stabilization
» Built-in motion tracking
» Powerful workflow for creating 360° video


» Industry-leading image stabilization and motion tracking
» Full support for Hi Dynamic Range (HDR)
» Tiny Planet OFX plug-in


AND MUCH MORE!

Już teraz kupując Vegas Pro 15, dostaniemy za darmo wersję 16, jak tylko się pojawi (to już standardowe zagranie MAGIX od jakiegoś czasu).
Odpowiedz
#2
Ciekawi mnie ten Built-in motion tracking.
Odpowiedz
#3
Ten post to raczej offtopic, bo tak od dłuższego czasu zastanawiałem się czy trwać dalej przy Vegasie - bo jednak swego czasu przyciągnął mnie swoją filozofią i pewnością działania... A w parze z Vegassaurem i Frameserwerem Debugmodem można było wyczyniać cuda - no ale niestety widać, że Vegas najlepsze lata ma już za sobą i proces developerski można nazwać delikatnie "kiepskim". Zadyszki przy 4k - brak tego trybu w Debugmode, a także rosnące (sumaryczne) koszty Vegasa zmusiły mnie do poszukiwania alternatyw.
No i znalazłem... Resolve Davinci Studio (nawet w wersji darmowej) i jego ostatnia beta wersji 15 pokazuje jak obecnie powinien wyglądać rozwój programu. Słynący z genialnych opcji korekcji koloru, twórcy w nowej wersji poprawili pozostałe moduły - czyli m.in. edycji, a także połączyli się z programem do efektów specjalnych: Fusion (za który do tej pory trzeba było oddzielnie płacić).
Do tego, swego czasu obniżyli cenę z 999$ do 299$ i jedną sprawą urzekli mnie, że zdecydowałem się nawet na zakup wersji studio - płacisz raz i KAŻDA następna wersja programu jest dostępna za darmo (na dzień dzisiejszy twórcy zarzekają się że tak ma być zawsze). Dochodzi do tego w obecnej becie obsługa API w LUA lub Pythonie i ja tu widzę spory potencjał.
Oczywiście są i minusy - trzeba się uczyć czegoś innego, no i żal wydanej dotychczasowej kasy... ale tym bardziej żal mi by było opłacać następne 199$ na program, który praktycznie już się nie rozwija i wsparcie polega na wydaniu 4-5 "paczy" i wersja po około roku jest już porzucana.
Ciekawi mnie jakie są wasze refleksje? No i jeżeli ten post nie nadaje się do tego działu to proszę o wywalenie go do offtopicu :)
Odpowiedz
#4
ja trwam :D
Odpowiedz
#5
https://www.vegascreativesoftware.com/us...roductMenu
Odpowiedz
#6
Miało być tak pięknie... niestety są stare błędy do których doszły nowe. Przesuwanie grupowe klipów w zaawansowanych projektach działa bardzo źle  (VP16) po prostu nie da się sprawnie pracować na osi czasu, do tego brak Edytora NewBlue Titler Pro w wersji Suite. Oczywiście przyspieszone klipy 1080i  nadal szarpią gdy włączymy funkcję Deinterlace Method.
Dawniej pracowałem na Liquid 5-8 potem z racji uśmiercenia programu przez producenta przesiadłem się na Vegasa 9, Vegas 11 był naprawdę świetny, później był już tylko gorzej.
Magix miał dać nowe życie Vegasowi  niestety ciągną tylko kasę odgrzewając tego samego niezjadliwego już kotleta.
W obecnej sytuacji poważnie myślę o zmianie oprogramowania wiem że przesiadka będzie trudna nie wiem tylko co wybrać może Edius pro 9 może DaVinci Resolve ???
Odpowiedz



   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości