Vegas Pro 16 - koniec sierpnia 2018!
#1
Na forum MAGIX pojawiła się informacja, że pod koniec sierpnia 2018 wyjdzie Vegas Pro 16.

VEGAS Pro 16 comes up with the most innovative features:
» Industry-leading image stabilization
» Built-in motion tracking
» Powerful workflow for creating 360° video


» Industry-leading image stabilization and motion tracking
» Full support for Hi Dynamic Range (HDR)
» Tiny Planet OFX plug-in


AND MUCH MORE!

Już teraz kupując Vegas Pro 15, dostaniemy za darmo wersję 16, jak tylko się pojawi (to już standardowe zagranie MAGIX od jakiegoś czasu).
Odpowiedz
#2
Ciekawi mnie ten Built-in motion tracking.
Odpowiedz
#3
Ten post to raczej offtopic, bo tak od dłuższego czasu zastanawiałem się czy trwać dalej przy Vegasie - bo jednak swego czasu przyciągnął mnie swoją filozofią i pewnością działania... A w parze z Vegassaurem i Frameserwerem Debugmodem można było wyczyniać cuda - no ale niestety widać, że Vegas najlepsze lata ma już za sobą i proces developerski można nazwać delikatnie "kiepskim". Zadyszki przy 4k - brak tego trybu w Debugmode, a także rosnące (sumaryczne) koszty Vegasa zmusiły mnie do poszukiwania alternatyw.
No i znalazłem... Resolve Davinci Studio (nawet w wersji darmowej) i jego ostatnia beta wersji 15 pokazuje jak obecnie powinien wyglądać rozwój programu. Słynący z genialnych opcji korekcji koloru, twórcy w nowej wersji poprawili pozostałe moduły - czyli m.in. edycji, a także połączyli się z programem do efektów specjalnych: Fusion (za który do tej pory trzeba było oddzielnie płacić).
Do tego, swego czasu obniżyli cenę z 999$ do 299$ i jedną sprawą urzekli mnie, że zdecydowałem się nawet na zakup wersji studio - płacisz raz i KAŻDA następna wersja programu jest dostępna za darmo (na dzień dzisiejszy twórcy zarzekają się że tak ma być zawsze). Dochodzi do tego w obecnej becie obsługa API w LUA lub Pythonie i ja tu widzę spory potencjał.
Oczywiście są i minusy - trzeba się uczyć czegoś innego, no i żal wydanej dotychczasowej kasy... ale tym bardziej żal mi by było opłacać następne 199$ na program, który praktycznie już się nie rozwija i wsparcie polega na wydaniu 4-5 "paczy" i wersja po około roku jest już porzucana.
Ciekawi mnie jakie są wasze refleksje? No i jeżeli ten post nie nadaje się do tego działu to proszę o wywalenie go do offtopicu :)
Odpowiedz
#4
ja trwam :D
Odpowiedz
#5
https://www.vegascreativesoftware.com/us...roductMenu
Odpowiedz
#6
W końcu wzięli się za robotę Vegas Pro 16 upgrade 2 działa całkiem dobrze, mamy płynny podgląd, poprawili również wiele błędów, mamy również wszystkie polskie znaki ź, ż
Davinci może jest wspaniałym programem, ale montaż w nim trwa dwa razy dłużej niż w Vegasie który ma przemyślany timeline.
Jeśli komuś Vegas wiesza się po załadowaniu projektu trzeba wyłączyć w preferencjach Enable QSV Encoding and Decoding.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości