Usuwanie częstotliwości
#1
Jakim efektem mogę usunąć określoną częstotliwość dźwięku?
Mam np: muzykę, a chcę usunąć jeden instrument. Equalizerem to się ustawia w nich poziom bassu i innych tonów, a chodzi mi o całkowite usunięcie częstotliwości.
Odpowiedz
#2
Track EQ
Odpowiedz
#3
Dzięki, ale przydałoby mi się jeszcze coś, co by przedstawiało graficznie częstotliwości na odtwarzanym audio, bo trudno mi jest znaleźć niechcianą częstotliwość.
Odpowiedz
#4
Tyle, że jak mi się wydaje, usuwając "częstotliwość" nie usuniesz instrumentu. I wydaje mi się, że tak będzie nawet wtedy, gdy Twoim "instrumentem" będzie pisk generatora o znanej częstotliwości. Zrób sobie eksperyment, wygeneruj (znajdziesz odpowiednie programy) dźwięk np. 100Hz, zmieszaj np. z mową i spróbuj odfiltrować. Myślę, że nie będziesz specjalnie zadowolony z efektu...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
http://www.izotope.com/products/audio/rx/ chyba lepszego narzędzia nie ma
Odpowiedz
#6
Ja widziałem, w którymś filmie, że nawet ćwierkanie ptaków głęboko w tle można wyodrębnić - nie wiem czy to prawda. A np. na winampie ustawiając odpowiednią częstotliwość dało się wyłączyć mowę z większości piosenek.
Odpowiedz
#7
Usuwanie wokalu odbywa się na trochę innej zasadzie i w większości bazuje na tym, że nagranie jest stereofoniczne, a wokal zwykle jest "na środku". A Izotope tak, rządzi, tylko raczej nie jest to domowy soft.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#8
Znalazłem coś takiego:Widać, że dobrze działa, ale nie wiem, skąd ściągnąć ten program. A tą metodę z odwracaniem w pionie lewego, czy prawego kanału znam i nie lubię tej metody, bo pogarsza jakość dźwięku.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości