Ukrywanie plików pomocniczych Vegasa z widoku folderu
#1
PROBLEM
Czasami bywa tak, że po edycji filmu zamykamy Vegasa i w folderze z klipami widzimy obok nich nawet 3x więcej plików operacyjnych, w których program zapisał piki audio, proxy i co tam jeszcze. Jeśli mamy to tylko w jednym folderze, nie jest najgorzej... ale jeśli nasz materiał jest podzielony datami na kilka katalogów, przy przeglądaniu miniatur tracimy czas i szlak nas trafia.

ROZWIĄZANIE

1. Odpalamy wiersz poleceń z polecenia Uruchom. W Win7 jest ono domyślnie ukryte - w takim razie prawy klik na Start > Właściwości > Dostosuj... > przesuwamy ok. 2/3 listy w dół > ptaszek na Polecenie Uruchom > OK.
2. W wierszu poleceń odpalonym z menu Start:
a) nawigujemy w górę (wklepujemy cd.. > Enter, powtarzając) aż do C:\>
b) tu wybieramy partycję, na której jest nasz folder z klipami > dwukropek i Enter
c) po zmianie dysku nawigujemy w dół (cd podfolder > Enter, powtarzając) aż do folderu z klipami.
3. Będąc w ww. folderze:
a) dopisujemy do niego: attrib +h *.sfk /s
b) Enter
c) powtarzamy powyższe (wciskając strzałkę w górę po każdym Enterze, co tworzy kopię ostatniego polecenia) dla .sfk0, .sfk1, .scc, .sfpv0 i każdego rozszerzenia, które chcemy ukryć. Tak to wyglądało u mnie:

[Obrazek: 9otu.jpg]

4. W oknie folderu (jakiegokolwiek) wchodzimy w Narzędzia>Opcje Folderów (XP) bądź Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania (Win7), gdzie przewijamy w dół i zaznaczamy "Nie pokazuj ukrytych". W ten sposób wszelkie dekoncentrujące pliki znikają z widoku, a Vegas nadal może je odczytać i projekt nie zostaje uszkodzony.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt :)
Odpowiedz
#2
Ewentualnie przy odpalaniu wiersza poleceń możemy użyć łatwiejszej metody. :) Przechodzimy do folderu z plikami, trzymając przycisk Shift klikamy PPM na pusty fragment okna i wybieramy opcję "Otwórz okno polecenia tutaj". Wtedy możemy od razu przejść do wpisywania "attrib...".
PS: Wiersz polecenia w folderze systemowym można otworzyć szybciej poprzez kombinację Winkey+R i wpisanie CMD, albo chociażby utworzenie skrótu na pulpicie gdzie w lokalizacji elementu wpiszemy CMD.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości