Teledysk weselny
#1
Od pewnego czasu próbuje zrobić teledysk weselny (najważniejsze chwile + dużo tańca). Coś kombinuje, ale niestety nie wygląda to nadal zbyt fajnie. Ogólnie mówiąc chciałbym się Was zapytać jak się za to zabrać? Od czego zacząć taki teledysk?
Odpowiedz
#2
Trzeba mieć pomysł, dobry utwór do podkładu (najlepiej taki, który nie znudzi się po 5 oglądnięciach, bo będziesz się wkurzał sam na siebie ;)
Później wybór dobrych/ciekawych ujęć.

Ale głównie pomysł...

Jeśli jednak materiał jest słaby lub średnio słaby, to może być ciężko.
Odpowiedz
#3
Ja montuję do muzyki. Czyli najpierw dobieram odpowiedni utwór i w jego rytm montuję. Ale są różne szkoły. Mam kolegę, który dostaje np. od producenta zmontowany film i jego zadaniem jest skomponowanie do tego co ma muzyki.
Odpowiedz
#4
Pytanie jaki masz materiał? Czy są to typowe domowe nagrania słabej jakości z nadużyciem zoomu i trzęsącą się ręką? W zależności od materiału dobierasz muzykę - jeśli np. masz dynamiczne ujęcia muzyka może być bardziej żywa, jeśli głównie ujęcia kręcone z jednego miejsca, statywu - lepiej coś bardziej statycznego.
Najważniejszy w teledysku jest dobór muzyki - przeglądnij materiały i zastanów się, jaki chwiałbyś uzyskać efekt.
Odpowiedz
#5
Materiał mam profesjonalnie nakręcony, który został nakręcony przez kamerzystę a potem zmontowany w długi film (4 godziny). Mój materiał pochodzi prosto z kamery, czyli jest nakręcony w kawałkach z których się dopiero później montuje. Nawet już mam pocięte te kawałki na mniejsze w Sony Vegas z których chciałbym skorzystać.
Jak to na weselu, raz jest bardzo dynamicznie, raz trochę wolniej. Zależy mi aby zrobić głównie z tych dynamicznych momentów.
Właśnie mam problem z doborem podkładu muzycznego. No i nie mam pomysłu jak ma wyglądać taki teledysk, jakie przejścia stosować.
Odpowiedz
#6
Jak dynamicznie - to na ostro, cięcia bez przejść.
Jak klimatycznie/spokojnie - to crossfade'y.
ŻADNYCH KOŁOWROTKÓW, FIKOŁKÓW itd. !!! To jedzie na kilometr amatorszczyzną. Tak samo, jak używanie wszystkich możliwych w programie przejść, efektów itd. Byle pokazać, co program potrafi :) he he
Odpowiedz
#7
Może to cie zainspiruje:)
Odpowiedz
#8
Ha, dopatrzyłęm się na powyższym video że w trakcie przebitki na bak, kierowca siedział w kasku :)

No ale "takie wesele" to ja rozumiem :)
Odpowiedz
#9
Taki teledysk bardzo fajny jest, tylko że pewnie pewne sceny były kręcone z zamiarem zrobienia takiego teledysku... To jest problem bo mój materiał jest zrobiony pod konkretną osobę która obrabiała to wesele. Będę musiał coś pokombinować.
W jaki sposób zrobić obraz w takim kolorze jak na tym przykładowym teledysku?
Odpowiedz
#10
korekcja koloru, poziomy (levels, color curves)... lub jakiś plugin cudotwórca typu NewBlue http://newbluefx.com/ lub Magic Bullet Looks. http://www.redgiantsoftware.com/products...let-looks/
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości