Świąteczne Intro
#1
Witam wszystkich :)
Postanowiłem wrzucić na Portal YT nowy film o tematyce świątecznej, ale muszę zrobić odpowiednie intro (też związane ze świętami). Widzę, że na forum jest pełno tutoriali, ale zanim znajdę odpowiednie intro, minie sporo czasu. Myślę, że stali bywalcy forum może trafili na takie intro. Może widzieliście poradnik na YT lub na jakieś stronce? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)
PS. Pisząc świąteczne intro, myślę o intro w którym występuje padający śnieg, może jakiś bałwanek, mikołaj, coś co ma związek ze świętami :)
Odpowiedz
#2
Szukasz tutoriala na taki gotowy efekt ? Przecież to śmiesznie proste jest.Tylko trzeba mieć materiał i pomysł.
Nie wiem co to za problem wrzucić do SV śnieg,bałwanka czy mikołaja :> Wszystko da się znaleźć w internecie.

Na śnieg jest fajny sposób.Wrzucasz sobie ikonkę płatka śniegu do SV na kilku ścieżkach i potem w Pan/Cropie rozrzucasz je i keyframami wprowadzasz w ruch :)
Odpowiedz
#3
Nie od razu Rzym zbudowano :) Nie jestem jakiś pro w Sony Vegasie, jestem dopiero na etapie nauki i wszystko robię z Tutoriali. Z czasem jak się nauczę, będę robił wszystko sam. SV to nie Windows Movie Maker, żeby od razu wszystko w nim wiedzieć :)
Odpowiedz
#4
Ale wystarczy pierwszy lepszy tutorial, gdzie opisana jest obsługa Track Motion ewentualnie Even Pan Crop. Mniej więcej właśnie książka Szybki start jest od tego, aby wiedzieć podstawy obsługi.
Odpowiedz
#5

Śnieg po rogach ekranu walnij i niech tak przyozdabia cały klip.
A resztę sobie skomponuj z wyciętych obrazów np. bałwanka w 2D i animuj.

Tutaj rada, jaka metoda. A wiesz jak się przemieszcza obiekty po ekranie itd? Wycina je bez tła itd?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#6
Przemieszczanie jak na razie opanowałem :) Wycinanie bez tła? Jeszcze nie próbowałem... Jak na razie prawie wszystko robię z tutoriali i jakoś tam idzie :D
PS: Bunch, jestem Twoim fanem^^
Odpowiedz
#7
Nie wycinanie bez tła (sic!) tylko MASKOWANIE - na youtube pełno tego jest. Za niedługo pojawi się poradnik - o robieniu właśnie takiego intro w Vegasie.
Odpowiedz
#8
Cytat:Nie wycinanie bez tła (sic!) tylko MASKOWANIE
Ale ja "wycinam bez tła" obrazek w programie graficznym, zapisuje w formacie, który respektuje przeźroczystość i Vegas również go poprawnie odczytuje z przeźroczystością. Nie mówię o topornym i niedokładnym maskowaniu w Vegasie. Tak się tego nie robi.

Cytat:PS: Bunch, jestem Twoim fanem^^
Forumowicze, słyszycie? :] Respekt, proszę.


Dzięki wielkie, miło mi.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#9
Mogłeś napisać, że chodzi Ci o wycięcie tła w programie graficznym. Dobra, koniec offtopu.

Cytat:PS: Bunch, jestem Twoim fanem^^
Dobrze się zastanów :P
Odpowiedz
#10
Bunch, co Ty sobie wyobrażasz to jedna sprawa, jak jest na prawdę to zupełnie inna rzecz. Ta "przezroczystość" którą "wycinasz" w programie graficznym to właśnie jest jak najbardziej rasowa maska, tylko taka human friendly. Wiesz, takie ułatwienie dla tych co nie kumają co to maska, więc myślą, że tam nic nie ma na obrazku... No i oczywiście ułatwienie, bo wszystko w jednym pliku.

PS Hanibal Lecter też ma fanów, i nawet jest niewątpliwie sympatyczny. Czasem. :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości