Sprzęt do nagrywania rozmów
#1
Witam, potrzebuję sprzętu, którym będę mógł nagrać rozmowę np. na mieście z inną osobą dodatkowo będzie też nagrywany obraz z kamery i pytanie czy będę musiał potem sklejać w Vegasie dźwięk z filmem czy może jest możliwość automatycznego nagrywania obrazu z dźwiękiem na żywo? Czy coś takiego spełni moje wymogi? - http://allegro.pl/mikrofon-bezprzewodowy...90805.html Piszę na tym forum gdyż pewnie używając Vegasa mieliście styczność z różnymi rodzaju kamerami, audio itd. 
Odpowiedz
#2
A może wystarczy dokupić mikrofon do kamery (jeśli ma wejście mic - wówczas odpada synchronizowanie).
Odpowiedz
#3
O! Fajny sprzęt i tani. Ciekawe jaka daje jakość tylko. Bardo fajna cena. Spodobało mi się to co pokazałeś. Ja używam wielkiego Zoom h2n + "pchły" i wygodne to nie jest.

(wiadomość napisałem z telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#4
(10-10-2014, 21:01)Bunch napisał(a):  O! Fajny sprzęt i tani. Ciekawe jaka daje jakość tylko. Bardo fajna cena. Spodobało mi się to co pokazałeś. Ja używam wielkiego Zoom h2n + "pchły" i wygodne to nie jest.

(wiadomość napisałem z telefonu)

Umiałbyś mi wytłumaczyć może jak taki sprzęt działa - ten z linku, który podałem? Dajmy na to mam kamerę i ten sprzęt i jak to działa, co gdzie podpinam? Bo zielony jestem przyznam szczerze w tym temacie. 
Odpowiedz
#5
Ten z aukcji to sam jestem ciekaw. Ja mam swój rejestrator na kartę SD, więc wiadomo że nic trudnego i gdzie jest materiał. Ale jak działa to co podałeś i gdzie możemy potem odnaleźć nasze nagranie to też nie wiem. Nie miałem tego w ręku więc nie wiem.

Może drugi koniec wpinamy do kamery na wyjscie mikrofonowe i dostajemy audio zsynchronizowane już ze ścieżką?

Wie ktoś z innych forumowiczów jak to działa? Tez bym się dowiedział.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#6
(10-12-2014, 2:28)Bunch napisał(a):  Ten z aukcji to sam jestem ciekaw. Ja mam swój rejestrator na kartę SD, więc wiadomo że nic trudnego i gdzie jest materiał. Ale jak działa to co podałeś i gdzie możemy potem odnaleźć nasze nagranie to też nie wiem. Nie miałem tego w ręku więc nie wiem.

Może drugi koniec wpinamy do kamery na wyjscie mikrofonowe i dostajemy audio zsynchronizowane już ze ścieżką?

Wie ktoś z innych forumowiczów jak to działa? Tez bym się dowiedział.

Chyba jest tak jak piszesz. Znalazłem ten filmik - 
Jakość pewnie nie będzie cudowna ale na początek jak dla mnie może być w sam raz. Zastanowię się nad tym. 
Odpowiedz
#7
Panie. Daj pan spokój. Przecież to na prezentacji tak szumi, że głowa boli.
Dużo lepiej słychać było jak głos był nagrywany przez wbudowany mikrofon lustrzanki.

Lepiej kup dobry mikrofon ale przewodowy i wepnij bezpośrednio w lustrzankę.


Wracając do tematu rejestratorów - to owszem, jeśli podepniesz rejestrator do lustrzanki/kamery, to nie musisz synchronizować dźwięku z obrazem (ale warunkiem jest poprawne ustawienie poziomów wysterowania w lustrzance - koniecznie wyłączenie automatycznego gaina).
Odpowiedz
#8
To jest fakt jakość jest jaka jest. Jeszcze mnie ciekawi jedna kwestia. Czy mogę podpiąć odbiornik do jakiegokolwiek urządzenia z wejściem na jacka? Np. do smartphona podpinam odbiornik i też mi odbiera dźwięk z mikrofonu? Czy muszę mieć lustrzankę/kamerę z takim wejściem?
Odpowiedz
#9
Mateusz, ale spójrz na ten film. Koleś pewnie jedzie na autogaz czy coś. Pewnie da się lepiej ustawić. Taki sprzęt by się przydał.

(wiadomość napisałem z telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#10
Nie wiem. Ale szumy nie zależą od gaina. Bynajmniej nie w ten sposób że jak jest przesterowanie to dodatkowo jest szum (raczej w drugą stronę). Jak dla mnie - sprzęt nie warty złotówki. Wolałbym prosty zwykły mikrofon pojemnościowy na kablu.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości