Spowolnienie w filmie
#1
Witam

Chcialbym się dowiedzieć w jaki sposób spowolnić film. Od razu mówię że w jakiś inny sposób niż przez Insert > Velocity gdyż takie spowolnienie jest po prostu słabe. Czytałem coś o Twixtorze, ale nie wiem o nim zbyt dużo ; p
Odpowiedz
#2
No tak ogólnie to znam dwa sposoby, pierwszy to własnie jak mówisz Twixtor, czyli płatny plugin do Vegasa, który w skrócie służy do "dokładniejszego spowalniania. Sposób drugi to wydłużenie Eventu z wciśniętym Ctrl. Co do tego czy jest to słabe to zależy to od fpsów filmu, tzn. spowolnienie o wiele lepiej wychodzi na filmie nagranym z szybkością 50 klatek/sekunde, niż z np.30 klatkami
Odpowiedz
#3
Zależy, czego oczekujesz.
Jeśli chodzi o spowolnienie, to najlepszy sposób jest za pomocą krzywej velocity.
Co w tym słabego? Pełna kontrola. Spowolnienie do zera (zatrzymanie), z zmienną krzywą itd.

Ale pewnie Tobie chodzi nie tyle o spowolnienie, ale o "uzupełnienie" filmu o międzyklatki.
A to już inna sprawa.

Faktycznie, dobrze sprawdza się w tym Twixor.
Jednak należy pamiętać, że program ten generuje klatki pośrednie, na podstawie faktycznych klatek istniejących w źródłowym filmie. Co za tym idzie - nie zawsze to ładnie wygląda.
Wszystko jednak zależy od jakości materiału, który chcesz zwalniać, oraz od ilości szczegółów na filmie (oraz kierunku samego ruchu). Inaczej jest to w przypadku ruchu w kierunku kamery, a inaczej, kiedy obiekt przemieszcza się na boki/góra/dół).

Najlepszym sposobem będzie jak potestujesz sobie na swoim materiale. Wtedy dopiero będziesz w stanie stwierdzić, czy taki zabieg w ogóle jest do przyjęcia, i czy ma to sens.
Mając np. film 25p oraz projekt 25p, to każde, nawet najmniejsze zwolnienie będzie widoczne przez brak płynności w filmie. Twixor może wygenerować brakujące klatki, i możliwe że efekt będzie bardzo dobry.

Jeśli natomiast masz film np.50p, a projekt robisz 25p, to przy spowolnieniu 50% będziesz miał idealnie płynny obraz (zapas klatek na to pozwala).
Dopiero większe zwolnienie będzie wymagało Twixora.
Odpowiedz
#4
Ahm rozumiem. A czym się różno Twixtor od wersji PRO ? Lepszą jakością ?
Odpowiedz
#5
Tu się wszystkiego dowiesz: http://www.revisionfx.com/products/twixtor/features/
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości