Spowolnienie pierwszego planu
#1
Chciałbym sobie spowolnić pierwszy plan, a tło zostawić w normalnym tempie. Powiedzmy, że mam ujęcie jak gość jedzie na rowerze, w tle jest rzeczka, gość przeskakuje nad rzeczką. Tu chciałbym zastosować ten efekt. Gościa na rowerze spowolnić powiedzmy o 25%, ale rzeka ma płynąć w normalnym tempie. Czytałem trochę na ten temat, i tyle dowiedziałem się, że najlepszy będzie twixtor do tego. Tle, że nigdy go nie używałem. Zainstalowałem triala, ale ogrom opcji mnie przytłacza. Ktoś coś poradzi?
Odpowiedz
#2
Twixtor spowolni cały obrazek, on po prostu rozsuwa dwie klatki i pomiędzy nie wsadza wygenerowaną przez siebie na podstawie sąsiednich ramek. Szczerze? Jeśli chcesz spowolnić tylko fragment kadru to niestety będziesz musiał go nagrać na greenscreenie w co najmniej 50 kl (płynne slomo 50%) , wykluczować i nałożyć na tło, które będzie odtworzone w normalnym tempie.
Odpowiedz
#3
Da się prościej.

Są 2 opcje:
- Jeśli twoja kamera jest stabilna, nie rusza się, to jest bardzo dobrze. Masz swój film. Duplikujesz go. Tworzysz 3 ścieżki.
Robisz screen z tłem oraz rowerzystą i wrzucasz go GIMPa albo Photoshopa. Tam, gdzie jest rzeka, malujesz na biało. Resztę robisz przeźroczystą. Potem ten biało-przezroczysty obrazek dajesz na 1. ścieżkę, w Event FX dajesz "Mask Generator" i koniecznie nic nie zmieniasz! Zmieniasz tylko z "Source Alpha" na "Multiply (Mask)" i ustawiasz compositing parent/child (takie strzałki po lewej) tak, żeby 2. była podpięta do pierwszej. Potem wrzucasz na 2. twój film i na 3. ten sam film. Na film na ścieżce 3. dajesz spowolnienie (PPM i Insert/Remove envelope / Velocity).
Teraz twoja rzeka powinna płynąć normalnie, a rowerzysta powinien być w spowolnionym tempie.

- Jeżeli jednak planujesz ruszać kamerą, to tak jak napisał kolega Padro.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyostrzenie pierwszego planu, rozmazanie tła Adam19961220 3 3,762 10-05-2013, 20:03
Ostatni post: Bunch
  Czy Sony Vegas podczas pierwszego otwarcia ... labzap 1 1,050 01-07-2011, 21:19
Ostatni post: tidzu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości