Spot TVN / wiosna 2014 / pomoc odn. efektu
#1
Witam,
Na początek podrzucam link do spotu TVN na wiosnę 2014 (moment od 1m 4s):Czy samo narzędzie pan/crop zda egzamin z grafiką (czyli np. z innym logo niż TVN'u) i napisami? Robię podobną czołówkę i chciałbym się zapytać o wasze zdanie. Oczywiście After Effects nie stoi na przeszkodzie! :-)
Odpowiedz
#2
Wg mnie zda jeśli material wejściowy nie trzęsie
Odpowiedz
#3
W AE zrobisz szybciej i wygodniej, wystarczy użyć narzędzia 'Track Motion' i zaznaczyć punkt którego ma się "trzymać" logo i napis. Jeżeli chcesz się bawić w Pan/Crop to też można :)
Odpowiedz
#4
(05-28-2014, 21:00)Damian88888888 napisał(a):  Czy samo narzędzie pan/crop zda egzamin z grafiką (czyli np. z innym logo niż TVN'u) i napisami?
Masz ograniczony dostęp do Vegasa, że nie możesz sprawdzić?
(05-29-2014, 13:43)jasiu.kasztan napisał(a):  W AE zrobisz szybciej i wygodniej, wystarczy użyć narzędzia 'Track Motion' i zaznaczyć punkt którego ma się "trzymać" logo i napis.
A czego trzyma się logo w tym spocie, że trzeba aż motion trackingu użyć?
Odpowiedz
#5
Jeszcze jedno krótkie pytanko: Jak profesjonalni montażyści tworzą napisy końcowe? Jest w Vegasie parę narzędzi, ale myślę, że ich możliwości nie są do końca wystarczające. Są na to jakieś inne programy?
Odpowiedz
#6
Profesjonaliści przez dziesiątki lat nalepiali literki na czarną taśmę i przewijali ją na dwóch wałkach na przykład. To co jest w Vegasie jest zupełnie wystarczające do zrobienia mega profesjonalnych napisów.
Chyba, że nasze pojęcia profesjonalności się różnią.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Nie obchodzi mnie co kiedyś robili, wystarczyła odpowiedź zawarta w jednym zdaniu. Chyba doskonale wiesz, że nie wezmę się za raz za naklejanie literek na taśmę...
Odpowiedz
#8
Może, jeżeli nie łapiesz idei nie powinieneś się w ogóle za to brać? Jeżeli nie obchodzi Cię co kiedyś robili to jest to przykład ignorancji po prostu i rozmowa na temat "profesjonalnych" napisów mija się z celem.
Przecież nikt Ci nie każe naklejać literek, choć do dziś tak czasem robią. Czasem napisy drukują itd. Ale idea jest taka, że profesjonalne napisy mają mieć czytelny krój, estetyczne rozłożenie i odpowiednią prędkość przewijania.
To nie musi być animowany Król Julian, biale literki na czarnym tle są naprawdę bardzo profesjonalne...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#9
Przypuszczam, że chodziło o "efekciarskie", a nie "profesjonalne"...
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc - uzyskanie efektu. ZiggyShoke 0 629 01-10-2014, 21:20
Ostatni post: ZiggyShoke

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości