Skończyła się pewna epoka...
#1
Zamknięto Matte Wordl :(
http://www.matteworld.com/

Jeśli ktoś interesuje się efektami specjalnymi, sugeruję szybciutko zrobić sobie mirror strony...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#2
Nie znałem ich. Widziałęm ich prace ale ich nie znałem.

Teraz z ciekawości zacząłem przeglądać ich witrynę i jest świetna. Super, ze zamieszczają na niej swoje materiały zza kulis i prezentacje swoich prac. Jak np. http://www.matteworld.com/film/2009/wolv...movie.html

Jest lista tytułów, można sobie przeklikać i odszukujemy z każdego filmu ich efekty specjalne.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#3
To są konkretnie domalówki, tzw. matte painting (tradycyjny i digital). Wyszło parę książek-albumów z tym, ale po zbóju drogie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
Również pierwszy raz widzę tę stronę, a szkoda, bo sporo ciekawych rzeczy można tam znaleźć. Takimi witrynami trzeba się dzielić.
Odpowiedz
#5
Takich witryn, książek itp. na temat technik filmowych jest sporo, wystarczy troszkę zainteresować się tematem. Polecam np. kwartalnik Cinefex. Co prawda trochę dużo reklam i podziękowań "za możliwość pracy przy..." ale ogólnie wypas. A jak już znamy kto co robił w filmie to można znaleźć ich witryny, dema itp. - http://cinefex.com/

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
Ta ich strona wygląda jak domyślny, niezagospodarowany jeszcze szablon jakiegoś CMSa :D
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#7
Ogólnie bardziej się interesuję animacją niż efektami specjalnymi, ale czasem fajnie jest zobaczyć w jaki sposób zostało coś wykonane w większych produkcjach. Cinefax'ie się przyjrzę, wygląda całkiem ciekawie. Dodam, że na Vimeo można się co jakiś czas spotkać z ciekawymi "making of" w zakładce "Discover".
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości