Skarbnica wiedzy dla filmowców
#1
http://stephenmurphydop.blogspot.com/
Odpowiedz
#2
Świetny link Pinto, dzięki!
Choć ostatnio odnoszę wrażenie, że coraz bardziej bez sensu jest publikowanie takich rzeczy...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Bo do takiej skali dochodzą nieliczni. Wszystko jest bardzo drogie, a sam proces bardzo trudny.
Osób naprawdę dobrze filmujących jest bardzo mało. Bo oprócz samej wiedzy na temat sprzętu, dochodzi jeszcze potrzeba wiedzy logistycznej i znajomość ludzi.
Bo wiecie, samemu to można się tylko wysrać.
Odpowiedz
#4
A widzisz Bunch, nie masz racji. Bo oczywiście jasnym jest, że nie będę proponował osobom które naprawdę serio (na poziomie wyższym niż wesela) kupna tablic Mackbetha, kalibratora, świateł o kontrolowanej dokładnie temperaturze itd.
Ale podpatrujac profesjonalistów i słuchając ich uważnie, możemy - uwzględniając to, co mamy lub możemy zrobić/kupić - osiągnąć możliwie najlepszy efekt tym, co mamy.Chodzi o to, żeby zrozumieć, brać dobre wzory. Zanim nie poszedłem w technikum "na warsztaty", myślałem, że trzymać młotek to żadna sztuka. No młotek to młotek. Dopiero mistrz ślusarski pokazał nam, że niekoniecznie i jak wpływ ma konkretne trzymanie.
Więc np. od młodego filmowca - takiego, co chce coś więcej niż vloga i pierdoły z gier robić - nie oczekuję, że wyda paręset złotych na Gratah Mackbet. Ale dwie dychy na szarą kartką to chyba może, podobnie jak nosić przy sobie coś do ręcznego ustawiania balansu bieli może. I rozumieć po co.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ku uwadze młodych filmowców efix 2 1,268 07-28-2011, 11:50
Ostatni post: efix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości