Serwer NAS do montażu.
#1
Dawno nie było takiego tematu, gdzie każdy mógł wyrazić swoje zdanie :) Moje pytanie to: czy ktoś używa, co myśli o serwerze NAS do tego typu rozwiązań.
Odpowiedz
#2
Masz kilka zsieciowanych kompów, żeby był sens użycia NAS-a? Może miałeś na myśli stację dokującą, a nie NAS-a? Miałeś też chyba na myśli "serwer NAS do przechowywania zmontowanych materiałów filmowych".
Odpowiedz
#3
W moim przypadku byłaby to sieć domowa - serwer druku, dlna, backupy, zdjęcia i surowe materiały. Do tego podłączone by było kilka komputerów. NASem mógłby być np. Synology DS212j. Dwa dyski spięte w raid. Wg. niektórych recenzji takie połączenie dałoby odczyt w okolicach 70-100MB/s.
Co miałeś na myśli pisząc stację dokującą?
Odpowiedz
#4
(09-16-2012, 19:44)tidzu napisał(a):  W. NASem mógłby być np. Synology DS212j. Dwa dyski spięte w raid. Wg. niektórych recenzji takie połączenie dałoby odczyt w okolicach 70-100MB/s.
Dwa dyski spięte w RAID, który niczego nie daje w tym przypadku poza zwiększonym ryzykiem utraty danych. Do montażu to ewentualnie taka stacja dokująca:
http://www.unitek-products.com/en/produc...php?id=202
Odpowiedz
#5
Synology są bardzo fajne, super się nimi zarządza, ale 212 jest trochę słaby. Oczywiście do zastosowań domowych, czemu nie, szczególnie, jak dasz gigabitowe karty (i switcha). Ogólnie polecam Synologu, nawet z jednym dyskiem każdemu, ale czy jako zasób sieciowy do montażu... No nie wiem. Ale backup, składowisko projektów itd. czemu nie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
Ja mam staruszka Synology 108j. Używam go jako magazynu na stare pliki oraz FTP dla klientów i znajomych. W tym sprawdza się znakomicie. Jeszcze jako klient torrenta. Do montażu nie używałem nigdy.
Odpowiedz
#7
(09-19-2012, 11:56)lamp.art napisał(a):  Ja mam staruszka Synology 108j. Używam go jako magazynu na stare pliki oraz FTP dla klientów i znajomych. W tym sprawdza się znakomicie. Jeszcze jako klient torrenta. Do montażu nie używałem nigdy.
Byłbym naprawdę wdzięczny, jeśli powiedziałbyś, jakie uzyskujesz transfery na linii nas<>komputer oraz czym łączysz z pctem.
Odpowiedz
#8
(09-19-2012, 16:55)tidzu napisał(a):  czym łączysz z pctem.

NAS, jak sama nazwa wskazuje, łączy się z PC-tem poprzez ethernet.
Odpowiedz
#9
(09-19-2012, 17:04)Pinto napisał(a):  
(09-19-2012, 16:55)tidzu napisał(a):  czym łączysz z pctem.

NAS, jak sama nazwa wskazuje, łączy się z PC-tem poprzez ethernet.
Zawsze może być nas podłączony do routera i potem przez wifi do komputera. Tak mi się wydaje.
Odpowiedz
#10
No jasne, przez GSM w sumie też można łączność z NASem zestawić...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości