Ścinanie podglądu
#1
Witam, mam problem ze ścinaniem podglądu, tzn. tworząc dynamiczny film, chcąc zachować synchronizacje z muzyką, chciałbym uzyskać płynny przekaz podglądu. Wydaje mi się, że na moim sprzęcie powinno być wszystko OK. Jednak tak nie jest. Czego to może być wina?

Mój sprzęt:
Karta graficzna - ATI Radeon HD4850 512mb DDR3
Procesor - AMD Phenom II (4x3,1ghz)
RAM - 2gb DDR2
Dysk twardy - 500gb

Wersja Sony Vegas'a 9.0 pro

Kodeki: K-Lite codec pack 5.6.1
System: Windows 7

Może to wina kodeków?
Odpowiedz
#2
No, ale filmy są w jakich formatach? Są surowe, czy kodowane wcześniej osiemnastoma innymi kodekami? :P No i jaką masz ustawioną Quality w podglądzie. Zmień na Preview, powinno pomóc.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#3
Trochę mało ram'a jak na seven, dołóż do 3-4GB. Poza tym zmień podgląda na powiedzmy preview half, powinno pomóc. Jeśli dalej będzie to samo to daj draft.
Odpowiedz
#4
mam ustawione preview (auto)

jest to wideo skonwertowane przez program WinAvi Video Converter 9.0 do formatu wmv.
Odpowiedz
#5
Z tego co wiem to Bunch z tego forum też pracuje, czy pracował na formacie WMV i co chwilę miał problem z tym rozszerzeniem. Z własnego doświadczenia wiem, że Vegasik najlepiej pracuje na jakiś surowych plikach lub takich w których poziom kompresji nie jest jakiś ogromny. WMV do tej grupy się nie zalicza :P
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#6
początkowo mam plik VOB.

To do czego najlepiej byłoby go skonwertować?

Na jakich kodekach pracujecie?
Odpowiedz
#7
W takim przypadku najbardziej polecam MPEG-2.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#8
Hej tomislaterze i autorze tematu!

Ja mam identycznie. W sumie już się przyzwyczaiłem. Robię dla wygody na DRAFT->FULL a i tak jest to mniejsze zło. Zawsze coś tam zetnie podgląd. Tylko że mam klipy w 1280x720. Wysoka rozdzielczość. Co dziwne bo podgląd potrafi się ścinać nawet przy ustawieniach podglądu takich jak 640x360 DRAFT->HALF. Idiotyzm jakiś szczerze mówiąc. I ja, konweretuję klipy przed pracą do WMV aby pracować przyjemniej. Bo wbrew temu co Tomislater mówi, na surowych plikach, nie mogę pracować miło i przyjemnie, ba! - tam to dopiero jest hardcore. Wrzucone surowe pliki, u mnie to: *.mp4 1280x720, na byle jakim podglądzie (nawet na DRAFT->FULL i przy zmniejszonej rozdzielczości podglądu o połowe) podgląd się ścina.

Gdzie sens, gdzie logika?
Gdzie chleb, gdzie masło?


Ja mam od ZARANIA DZIEJÓW taki syf. Nóż się w kieszeni otwiera i ręce opadają normalnie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#9
Ja miałem od zawsze problemy z formatem WMV, dlatego obramiam surowe pliki. Po prostu odrzuca mnie już sam widok końcówki wmv :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#10
Ja pracuję w MPEG-2 i nie mam problemów z podglądem itp.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości