SV i co jeszcze?
#1
Cześć, jestem amatorem, właśnie kupiłem sobie kamerkę i chciałbym obrabiać obraz pod Youtube. Myślę nad zakupem SV8 lub 9 zobaczę jak będzie z kasą. Czy do obróbki filmów FullHD do własnych archiwów + filmów pod Youtube potrzebne jeszcze jakieś dodatki prócz Sony Vegas, kodeki, itp. ?? nie piszę tutaj o pluginach.

Mam laptopa dell'a z 256mb kartą graficzną, 2GB ramu i tylko Core 2 Duo 2GHz więc pewno też będzie trza kompa zmienić? Proszę o pomoc czy faktycznie Sony Vegas nie będzie dla mnie zbyt skomplikowanym softem?

Kamerka to Sony HDR-CX550VEB
Odpowiedz
#2
Myślę, że nie kupisz SV8 czy 9 (myślę, że masz na myśli PRO), bo są cokolwiek drogie. Natomiast któraś z wersji Studio to prawie wszystko, czego Ci do szczęścia potrzeba. Komp - do AVCHD... no film wczytasz, ale... hmmm... AVCHD nie jest tym co lubią tygrysy, będziesz musiał na coś konwertować "strawnego".
Czy będzie skomplikowany czy nie - po prostu sprawdź. Przelicz czy masz tyle pieniędzy ile potrzeba, potem ściagnij wersję 30 dniową ze strony Sony i po prostu sprawdź.
Odpowiedz
#3
Nie wiem sam czy wersję PRO, jakieś tam wersje Movie HD 10 to koszt 350zł rozumiem, że tego nie tykać i jak już to wersję PRO za 2500zł trzeba by kupić ??
Odpowiedz
#4
Wersję pro można kupić za wiele mniej, wystarczy ustawić kraj na United States i cena przy kupnie spada do 599,95 USD co przy aktualnym kursie wychodzi 1863.5046 zł :D
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
#5
Rozumiem... na razie obaczę może wersję Trial i pobawie się może dam sobie radę i kupię pełną. Sam nie wiem, co do kasy to i tak na firmę by szło więc looz tylko nie wiem sam czy Vegas do prostych rzeczy nie jest za dużym kombajnem.
Odpowiedz
#6
Nie, nie powiedziałem, że tego nie tykać. Studio jest doskonałą wersją i starcza do większości "normalnych" zastosować a nawet je przerasta, szczególnie ostatnia wersja 10. Oczywiście, nie ma niektórych bajerów wersji pro, ale do normalnej - powtarzam - normalnej pracy, ten program starcza aż nadto.
Kupując program na stronie Sony w USA rzeczywiście wychodzi taniej, bierz tylko pod uwagę, że kartę kredytową będziesz miał z Polski co oznacza, że automagicznie doliczą Ci euroVAT (19%).
Jeśli na prawdę chcesz kupić - a czuję, że raczej nie wydasz 2 tysięcy - kup tę wersje za ok. 300 zł czy ile tam teraz kosztuje mały Vegas. Uważam, że jeśli na prawdę chcesz robić to co opisałeś - nie jest Ci potrzebna wersja pro.
Odpowiedz
#7
Genralnie potrzebuję do zmiany kolorów jakieś zabawy z jasnością, barwą i tyle. Filmy kręcę jako fragmenty przeważnie są to różne pokazywania sprzętu fotograficznego lub przeprowadzanie wywiadów. Nie mam tutaj, większych zachcianek tyle co poprawić barwę filmu jak wyszło nijako i dodać głupi tytuł lub napis na filmie i dołożyć czasem dźwięk.

Żadnych filmów długometrażowych, jakiś skomplikowanych graficznie zmian czy efektów. Raczej obróbka z przeznaczeniem na DVD do archiwum + na YouTube czy stronę www. Ot tyle wymagam od programu. Czyli rozumiem, że wszelkie zmiany kolorystyki itp. duperele są w wersji normalnej?
Odpowiedz
#8
http://www.sonycreativesoftware.pl/produ...wnanie.htm tutaj masz ładne porównanie różnych wersji. Jest nowa wersja movie studio 10, ale osobiście nie miałem z nią styczności. Ściągnij triala i zobacz czy sprosta Twoim wymaganiom ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#9
Tak też zrobię jutro będę testował z nową kamerą bo dopiero jutro będzie u mnie ze sklepu nowa zapakowana pachnąca nowością :)
Odpowiedz
#10
Troche odkopię.

A jaka jest róznica miedzy Sony Vegas Movie Studio Platinum 10 English a Sony Vegas Movie Studio HD 10 Platinum Production Suite English??

ja tez raczej do użytku domowego potrzebuję,cenowo z podanej wyżej stronki wynika że miedzy programami to niecala stówka,a Suite sugeruje cos dodatkowego.Może warto dopłacić.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości