Rozmazanie obrazu
#1
Witam, ostatnio kupiłem GoPro 5 black. Jednak, spodziewałem się dużo więcej po tej kamerce. Zdaje sobie sprawę, że filmiki wrzucane na youtube są obrobione. Szumy też są dosyć duże. Nie wymagałem cudów w sztucznym oświetleniu ale na zewnątrz spodziewałem się o wiele, wiele więcej. Nagrywałem bez włączonego protune, włączona stabilizacja, PAL. Próbowałem też nagrywać z włączonym protune + włączona stabilizacja + PAL + Auto low light. Ustawienia: Color flat, WB Native, ISO: 400, Shutter: Auto, Ev comp 0, Sharp: Low, Auto low light. Nagrywałem w różnych rozdzielczościach. Wielkiej różnicy nie ma. Jest możliwość usunięcia tego rozmazywania przy poruszaniu i szumów? 

Próbowałem poprawić jakoś obrazu w Vegasie, modyfikować kolory jednak wtedy rozmazanie przy poruszaniu robi się dużo, dużo większe. 
Posiada ktoś GoPro 5 black? Może coś więcej o niej powiedzieć, może ona takie są. Jeżeli tak to wydaje mnie się, że są mocno przereklamowane. 

Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

Ps. Tak wiem, że trochę nie na temat Vegas'a.
Odpowiedz
#2
To rozmazanie wynika z różnicy w klatkażu w materiale wejściowym i wyjściowym. Musisz ustawić w projekcie tyle samo klatek co w pliku z kamery.
Odpowiedz
#3
Tak też myślałem i tak też uczyniłem. Nie dało to nic. Myślałem też, że może zbytnio wyostrzyłem obraz. Jednak to też nie to. Zmniejszyłem też klatki dwukrotnie co do pliku wejściowego. To samo. W wyżej filimku też używałem stabilizacji, sprawdzałem bez - to samo. Strasznie mnie to dziwi, wręcz irytuje.
Odpowiedz
#4
proszę o info o plikach wejściowych (wg tego artykułu: http://sonyvegas.info/Temat-Jakie-inform...ego-tematu ) oraz szczegóły projektu (jakie filtry zostały użyte, co zostało zrobione z plikami na osi czasu programu -> czy tylko cięcia, czy ingerencja w obraz - kadrowanie (w tym stabilizacja). Bez konkretów możemy sobie zgadywać, a Ty możesz sprawdzać do usranej śmierci - i pisać "to nie to".
Będą konkrety, to będzie konkretna pomoc.

A jak wrzucisz jakiś przykładowy plik -> to nawet sprawdzimy co i jak.
Odpowiedz
#5
Wersja Vegasa: Vegas Pro 14.0 (Build 161) 64 bit

https://zapodaj.net/71cde47bfe9d7.png.html
https://zapodaj.net/f2fc91f90eb4b.png.html

Efekty nałożone: korekta kolorów, krzywe kolorów, wyostrzenie i dopasowanie HSL.
Stabilizacja była włączona jedynie podczas nagrywania w GoPro. 

Przykładowy plik
http://www89.zippyshare.com/v/6JxFocTo/file.html

Całkiem możliwe, że plik wejściowy jest kiepski a obróbka w programie pogłębia tylko to rozmazanie. Stąd też było moje pytanie czy ktoś w GoPro miał podobny problem czy one po prostu takie są. Też zdaje sobie sprawę, że mogę źle ustawiać kamerkę, stąd takie rozmazania każdego delikatnego ruchu albo za dużo od niej wymagam.
Odpowiedz
#6
problemem jest przeplot...
Untitled1 - to nie 50 klatek, tylko 50i.
Untitled2 - to 25p, czyli program musiał zrobić coś z nadmiarowymi klatkami. Ja preferuję pomijanie nadmiarowych klatek (opcja "disable resample" to rozwiązuje). Wówczas masz 25p, i połowa klatek z surowego materiału zostaje pominięta.

Ty masz ustawione w projekcie "złącz pola". Daj "interpolate" lub "smart adaptive" (trzecia i czwarta opcja - nie znam wersji polskojęzycznej - i nie wiem jak to zostało przetłumaczone, dlatego nawet nie chcę zgadywać ;)

Resample mode ustaw sobie domyślnie na "disable resample", żeby nie ustawiać tego dla każdego klipu osobno.

I najważniejsze -> zaktualizuj vegasa do nowszej wersji. Dla 14 jest to build 270.

plik wyrenderowany u mnie (sony AVC) - bo on ma opcję 50p.
https://we.tl/Q4smW0AnD4
Odpowiedz
#7
Dziękuję za pomoc. Pomogło.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości