Rotoscoping
#1
Tutoriale:

Przykłady:


Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#2
Kolejny tutorial (nie mój):
Cz. 1
Cz. 2
Co prawda nie są to stricte tutoriale, ale dużo informacji można się dowiedzieć jak takie filmy należy tworzyć.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#3
No jasne, tyle, że Vegas do roto się nadaje mniej więc jak śrubokręt do wbijania gwoździ. Dwa ostatnie przykłady były robione doskonałym aczkolwiek "zabitym" przez Pinnacle (a właściwie Avida...) jakimś czas temu programem Commotion, w miarę tanim i bardzo przyjemnym narzędziem.
Vegas niestety nie ma narzędzie do roto, obecnie dostępne maski wektorowe to nawet nie pół co ćwierćśrodek... :(
Odpowiedz
#4
Niedługo mam w planach zrobić klip właśnie z wykorzystaniem techniki roto i spróbuję zrobić to w Vegasie (nie mam kasy póki co na inny soft), może będzie to porywanie się z motyką na słońce, ale zobaczymy. Jak wyjdzie kupa to nie opublikuje :P
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#5
No ale z założenia w Vegasie jest to niemożliwe - rotoskopia to tworzenie animacji na podstawie "podkładu" z żywego filmu. "Królewna Śnieżka", "Władca pierścieni" (Bakshiego, 78 rok) to chyba najbardziej znane przykłady. No i oczywiście miecze świetlne w starłorsach. Trudno mi sobie wyobrazić Vegasa w tej roli, skoro nie posiada żadnych narzędzie rysunkowych. Owszem, można uzyskać niektóre efekty stosując garbage masks, ale z rasową rotoskopią nie będzie to miało wiele wspólnego.
Odpowiedz
#6
No tak, to nie będzie taki prawdziwy roto. Zamierzam mieć pierwszy plan, czasami drugi i tło... Zobaczymy, jak efekt będzie zadowalający to wykonam to w Vegasie, jak nie poszukam innego narzędzia.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#7
Myślę, że szczytem vegasowego rotoskopingu byłoby uzyskanie czegoś takiego jak Staszek w tej leciwej już reklamie http://stars-in-black.pl/missy.htm

[Obrazek: image005.jpg]
Odpowiedz
#8
Myślę, że przy obróbce video (co robimy głównie w oparciu o SV) nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do wspomnianego programu, szczególnie, gdy chodzi o taki fx jak rotoscoping, dużo czasu trwało zanim namówiłem mojego szefa aby zakupił nam AE, ale teraz sam jest zachwycony jego możłiwościami! Zanim SV zostanie wyposażony w rotobrush to myślę, że trochę czasu upłynie, chyba, że znacie jakiś dobry i szybki sposób aby osiągnąć podobnie szybki efekt przy pomocy SV..?
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości