Renderowanie w innych proporcjach niż w projekcie
#1
Ukłony!

Mam projekt, w którym składam sobie 2 filmy FHD obok siebie. Projekt ma 3840 x 1080px i wygląda tak:

[Obrazek: 3840x1080.jpg]


Chciałbym wyrenderować go w rozdzielczości 3840 x 2160px, czyli tak:

[Obrazek: 3840x2160.jpg]

Czy jest taka możliwość bez konieczności skalowania wszystkich wideo w projekcie x0.5 po iksach i de facto zrobienia nowego projektu? Taki projekt umiem zrobić, ale nie ukrywam, że wygodnie jest mi składać materiał w naturalnych proporcjach (jak na pierwszym screenie) z powodu synchronizacji klatek w obu wideo i wyrównywania napisów w 3D, choć potrzebuję materiał wyjściowy jak na drugim.

Pracuję amatorsko i na potrzeby archiwum rodzinnego w Sony Vegas Pro 14.0
Odpowiedz
#2
Nie rozumiem w czym masz problem. Ktoś/coś zabrania wyrenderować w tej rozdzielczości? Nie potrafisz ustawić w opcjach renderowania takiej rozdzielczości?
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy wiesz, ale do 3d jest specjalne narzędzie. Nie trzeba tego robić ręcznie i na około. Bez sensu trochę chcesz się męczyć na własne życzenie.
Odpowiedz
#4
(03-10-2019, 15:48)mateuszszar napisał(a):  Nie wiem czy wiesz, ale do 3d jest specjalne narzędzie. Nie trzeba tego robić ręcznie i na około. Bez sensu trochę chcesz się męczyć na własne życzenie.

Dzięki, widziałem to w opcjach projektu, przemogę się i zerknę na to narzędzie. Korzystałem z podobnego w Magix i po tej traumie mam opory, zwłaszcza jeśli chodzi o niezależną edycję kanałów.


Pinto

Póki co Vegas mi zabrania :) Kiedy ustawiam customowe rozdziałki renderu, Vegas przesuwa elementy (wideo, teksty) na ekranie tak, że końcowym efektem nie jest "ścieśnione", przeskalowane w pionie wideo, jedynie wideo o tym samym pixel ratio, ale umieszczone w mojej ocenie w zupełnie losowych miejscach np. w 2/3 ekranu i w dodatku wykadrowane. Sądziłem, że jest na to workaround.
Odpowiedz
#5
(03-10-2019, 19:06)misioptysio napisał(a):  Póki co Vegas mi zabrania :) Kiedy ustawiam customowe rozdziałki renderu, Vegas przesuwa elementy (wideo, teksty) na ekranie tak, że końcowym efektem nie jest "ścieśnione", przeskalowane w pionie wideo, jedynie wideo o tym samym pixel ratio, ale umieszczone w mojej ocenie w zupełnie losowych miejscach np. w 2/3 ekranu i w dodatku wykadrowane.

Zwracam honor:) Rzeczywiście Vegas tak się zachowuje.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tło po bokach w filmach o niestandardowych proporcjach nadir 1 1,145 12-04-2014, 22:55
Ostatni post: mateuszszar
  Jak dodać zdjęcia o nietypowych proporcjach aby tło było białe. eznawca 2 3,190 08-20-2013, 6:49
Ostatni post: vm-rexor

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości