Renderowanie w Pro 12
#1
Mam pytanie bo troszeczkę jestem za murzynami, jak do tej pory ogarniałem tylko pro 9, nie mając do czynienia z kolejnymi wersjami, teraz czytam, że w 12 jest przyspieszone renderowanie, wiec postanowiłem wypróbować tą wersję, ale jakoś tak szału nie zauważyłem, chyba że coś źle ustawiam, bo tu w ogóle troszeczkę inaczej przynajmniej jak dla mnie to się wszystko robi i jeszcze jakieś dodatkowe codeki trzeba ustawiać. Przypomnę że robię filmy z nagranych przez siebie na kamerę plików i zamieszczam je na swojej stronce internetowej. Dodatkowo te zrobione w vegasie konwertuje takim programem Swish Video3 do pliku FLV, więc taka prośba, jak by mógłby ktoś zerknąć na te screeny i powiedzieć, czy dobrze to ustawiam, bo niby coś wiem, ale są tu tacy są się o niebo znają lepiej. Jak na razie tylko w tych dwóch przypadkach nie miałem problemu z przerobieniem w wspomnianym wcześniej swishu. Przy renderowaniu w Video for Windows, ale format video musiał być: Uncompressed, bo inaczej się później pieprzyło i w wmv V11 - 6 Mbps HD 720-30p. W tym przypadku 6 min film bez udziwnień, oś ze znakiem wodnym, oś z pociętym w kilku miejscach plikiem video i ścieżka dźwiękowa (ok 1 GB przed rend.) i to się renderowało ponad 12 minut, to tak ma być. Po wyszło jakieś 270MB            
Odpowiedz
#2
"Przyspieszenie" polega na tym, że jeśli masz kartę graficzną, która ma odpowiednią wersję CUDA, to część obliczeń jest wykonywana przez GPU, odciążając CPU - co można sprawdzić na stronie sony.

Wejdź w opcje i sprawdź, czy Twoja karta jest widoczna... (ustawienia Vegasa).
Dodatkowo, dopalenie przy renderingu będzie dostępne TYLKO dla niektórych formatów: SonyAVC, MediaConcept AVC... Tam w zakładce video (podczas renderowania) będziesz miał do wyboru: auto, CPU only itd... Sprawdź na tych formatach.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości