Renderowanie AVI
#1
Nagrywam filmy msi afterburner. Po nagraniu jest to plik AVI a gdy probuje wrzucić film na oś czasu czyta tylko dźwiek a wideo nie ma :( Jak jest WMV to jest OK, ale nie da sie w ustawieniach msi zmieniać formaty nagrywania :( Proszę o pomoc.
Odpowiedz
#2
Odszyfruj, jakim kodekiem jest zakodowany Twój AVIk, następnie sprawdź, czy masz zainstalowaną pełną wersję tego kodeka (jeśli system i vegas 64bitowy, to kodek musi być również 64bitowy).
Jeśli kodek jest jakiś "specyficzny", to nie unikniesz przekodowania do innego, bardziej przyjaznego vegasowi - formatu,.
Odpowiedz
#3
sorry ja jestem zupełnie zielony w tych sprawach :( Możesz powiedzieć co to jest w ogole ten kodek i jak odszyfrować jakim kodekiem jest zakodowany ten plik avi.
Odpowiedz
#4
Szkoda, że nie poszukałeś choćby w gogle na temat kodeków wideo.
Sprawa jest taka. Film, żeby nie zajmował za dużo miejsca na dysku, jest kompresowany za pomocą kodeka. Obecnie mamy bardzo dużo różnych kodeków. Ty napisałeś, że masz film AVI. I dobrze, tylko AVI jest kontenerem (czyli taki pakunek, w którym znajduje się strumień audio i video). Zarówno dźwięk jak i obraz jest z pewnością jakoś zakodowany. Żeby sprawdzić jak - dobrze jest użyć soft do identyfikacji (np. MediaInfo). Tym sposobem dowiesz się, jaki jest użyty kodek w filmie.
Następnie musisz postarać się o pełną wersję tego kodeka (instalka oczywiście ze strony producenta kodeka). Ważne, żeby wersja kodeka była pod Twój system operacyjny (32bitowy kodek dla 32bitowego systemu oraz Vegasa, i analogicznie 64bitowy kodek dla systemu 64bitowego, oraz 64bitowego Vegasa). Jeśli jest to XviD, to ściągasz za darmo, instalujesz i wszystko gra.
Jeśli DivX - to już gorzej, to jest płatny (mówimy cały czas o pełnej wersji).

Jeśli kodek jest jakiś "egzotyczny", albo "vegasooporny", to można to obejść konwertując uprzednio materiał do jakiegoś strawnego kodeka :)

resztę doczytaj proszę :)
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości