Rekrutacja Akademia Multi Art
#1
[Obrazek: 945062_551743398202106_2027048262_n.png]
Rusza rekrutacja w Akademii Multi Art - szkole filmowej z Krakowa. W tegorocznej ofercie, oprócz uznanych już kierunków Operatorskiego i Filmowego pojawiły się dwa zupełnie nowe kierunki: Produkcja, Podyplomowy Kurs Reżyserski, oraz Aniamcja 3D. Zapisy potrwają do 31 lipca. Zainteresowanych funkcjonowaniem Akademii od środka zapraszamy na OTWARTY LIPIEC W AMA. Będzie to okazja do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, pokazach filmowych oraz dyskusjach z ludźmi filmu. Szczegóły już wkrótce na stronie www Akademii.

Kierunki :

KIERUNEK FILMOWY
Podczas dwuletniego kursu prezentowana jest kompleksowa wiedza dotycząca realizacji filmowej. Zajęcia z reżyserii, sztuki operatorskiej, a także montażu i produkcji filmowej prowadzą finalnie do realizacji filmu jako formy zaliczenia pierwszego roku akademickiego. Na drugim roku dostępne są trzy specjalizacje, na których słuchacze poznają bardziej szczegółowo tajniki reżyserii, realizacji dokumentalnej lub sztuki operatorskiej.

Specjalizacje:

Specjalizacja: REŻYSERIA
Na tej specjalizacji słuchacz zdobędzie wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w zawodzie reżysera. Wykłady z m.in. semiotyki filmu i scenariusza są wsparciem dla licznych zajęć praktycznych, takich jak praca z aktorem, prowadzenie ekipy filmowej czy realizacji TV.

Specjalizacja: SZTUKA OPERATORSKA
Specjalizacja zapewnia zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy w charakterze operatora filmowego. Podczas zajęć słuchacze poznają teorię oraz zdobędą umiejętności praktyczne z zakresu technologii i sztuki operatorskiej, realiów pracy na planie zdjęciowym oraz montażu filmowego.

Specjalizacja: FILM DOKUMENTALNY
Studenci nabędą praktycznie umiejętności w dziedzinie realizacji filmu dokumentalnego i reportażu dla wszystkich mediów. Wykłady teoretyczne i duża ilość zajęć praktycznych obejmują m.in. analizę filmową, podstawy technologii sprzętowej, realizację różnych form dokumentalnych i reportażowych, montaż obrazu i dźwięku, a także przygotowanie projektu: jego produkcję, promocję oraz sprzedaż.

KIERUNEK PRODUKCJA FILMOWA
To roczny, 2 semestralny kurs przygotowujący w nowoczesny sposób do pracy producenta filmowego. Słuchacze nauczą się jak kreować kompletny produkt audiowizualny - od początku procesu powstawania aż do jego skutecznej sprzedaży. Kursanci nabędą praktyczne umiejętności zarówno w zakresie kreowania dużych produkcji filmowych, jak również niszowych, niskobudżetowych projektów autorskich. Ponadto zajęcia w sposób profesjonalny przygotowują kursantów do zawodu kierownika produkcji, producenta wykonawczego, asystenta produkcji, location managera, location scouta oraz sales agenta.
KIERUNEK OPERATORSKI
Dwusemestralny kurs praktycznego wykonywania zawodu operatora filmowego na poziomie średniozaawansowanym. Zajęcia przygotowują do samodzielnej pracy w charakterze operatora lub dalszego kształcenia na Podyplomowym Kursie Operatorskim w AMA oraz w innych szkołach filmowych.
Słuchacze poznają zarówno podstawy techniczne i technologiczne sztuki operatorskiej, jak i odbędą liczne ćwiczenia praktyczne z zakresu inscenizacji i oświetlenia oraz realizacji etiud operatorskich.

KIERUNEK POSTPRODUKCJA
Kurs jest przeznaczony zarówno dla tych, którzy rozpoczynają pracę w postprodukcji filmowej, jak i dla chcących udoskonalić umiejętności i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Zajęcia odkrywają przed słuchaczami całe spektrum zaawansowanych technik postprodukcyjnych wykorzystywanych w filmie, video i telewizji. Pierwszy rok obejmuje naukę teoretyczną i praktyczną wszystkich dostępnych dziedzin multimedialnych. Dodatkowo możliwe są pozaprogramowe, nieodpłatne zajęcia z wybranej przez słuchacza specjalizacji.
Trzeci i czwarty semestr to zgłębianie wiedzy na jednej z pięciu specjalizacji podstawowych:: montażu, VFX, color gradingu, animacji 3D lub dźwięku oraz specjalizacji dodatkowej wybranej spośród pozostałych.Specjalizacje:

Specjalizacja: MONTAŻ
W trakcie zajęć słuchacz otrzyma kompleksową wiedzę z zakresu m.in. teorii i historii montażu, nauczy się biegłego posługiwania się programami FinalCut, Adobe Premiere i Avid, a także pozna estetykę montażową różnych form filmowych oraz nabędzie praktyczne umiejętności organizacji pracy profesjonalnego montażysty.

Specjalizacja: VFX
Kurs cyfrowych efektów specjalnych do filmu, telewizji i reklamy. Program przewiduje zajęcia w skład których wchodzą m.in.: analiza scenariusza i organizacja pracy nad efektami, prewizualizacje i praca na planie zdjęciowym, nauka o przestrzeniach kolorystycznych, techniki kompozycji obrazu, oraz tworzenie elementów 3D do ujęć.

Specjalizacja: KOLOR
Specjalizacja przygotowuje do profesjonalnej korekcji i koloryzacji obrazu na platformach Apple Color oraz Da Vinci Resolve. W trakcie zajęć słuchacze m.in. zapoznają się z teorią barw i strukturą światła oraz z technologią cyfrowego i analogowego zapisu obrazu, oraz zasadach korekcji barwnej obrazu filmowego.

Specjalizacja: ANIMACJA 3D
Zajęcia przygotowują do tworzenia profesjonalnych animacji 3D wykorzystywanych w filmie, TV, reklamie i innych multimediach. W trakcie zajęć nabędą też praktyczne umiejętności obsługi programów do animacji 3D, w tym m.in. modelowanie obiektów, teksturowanie, czy rendering.

KIERUNEK VIDEO&DSLR SCHOOL
Semestralny kurs przedstawiający technikę i technologię filmowania lustrzankami oraz podstawy sztuki operatorskiej wraz z profesjonalną obsługą kamer video. Kurs jest dedykowany dla wszystkich pasjonatów VDSLR oraz operatorów kamery. Zajęcia przygotowują do swobodnego korzystania z techniki VDSLR na poziomie zaawansowanym i obejmują m.in. technikę zdjęciową i dźwiękową, teorię i praktykę oświetlenia filmowego, praktykę sprzętową, sztukę operatorską, realizację filmową oraz elementy reżyserii.

Kursy podyplomowe:

PODYPLOMOWY KURS OPERATORSKI
Intensywny kurs semestralny przygotowujący do egzaminów w szkołach filmowych lub do podjęcia samodzielnej pracy w charakterze operatora filmowego. W trakcie kursu słuchacze m.in. poznają zagadnienia współczesnej pre-wizualizacji, odbędą zajęcia na planie filmowym i w studio (praca ze steadicamem, ćwiczenia ze szwenkowania i jazdy kamery, praca na green screenie, oświetlenie w studio i dekoracji ).

PODYPLOMOWY KURS REŻYSERSKI
Kurs przeznaczony dla absolwentów szkół filmowych lub pokrewnych. Słuchacze otrzymują praktyczną wiedzę z zakresu reżyserii filmowej na poziomie zaawansowanym, która pomoże im rozpocząć samodzielną profesjonalną pracę reżysera lub przygotuje do ewentualnych egzaminów do wyższych szkół filmowych w Polsce i zagranicą.
Kurs opiera się w znacznej mierze na indywidualnej realizacji filmu fabularnego lub dokumentalnego w profesjonalnej produkcji. W jego trakcie odbywają się również obowiązkowe praktyki w studiu filmowym lub produkcyjnym.

Szczegółowe informacje dotyczące kierunków uruchamianych w Akademii Multi Art można znaleźć na stronie internetowej szkoły: http://akademiamultiart.pl.
Na stronie znajdują się także dodatkowe informacje dotyczące warsztatów organizowanych w AMA.

Zapraszamy na miesiąc otwarty w AMA!

Akademia Multi Art.
Ucz się od najlepszych!
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  06-07.07.2013 Dni Otwarte Akademia Multi Art onemovieproject 0 1,165 06-24-2013, 18:01
Ostatni post: onemovieproject
  Nowość – warsztaty timelapse DSLR Akademia Multi Art onemovieproject 0 1,218 06-17-2013, 16:53
Ostatni post: onemovieproject
  Rekrutacja Akademia Multi Art onemovieproject 0 1,251 06-10-2013, 15:09
Ostatni post: onemovieproject
  Warsztaty dokumentalno - operatorskie Akademia Multi Art onemovieproject 0 976 05-29-2013, 13:00
Ostatni post: onemovieproject
  Warsztaty asystencko - reżyserskie Akademia Multi Art onemovieproject 0 960 05-11-2013, 13:48
Ostatni post: onemovieproject
  Nowość warsztaty timelapse Akademia Multi Art onemovieproject 0 1,014 05-02-2013, 20:19
Ostatni post: onemovieproject

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości