RAM Disk
#1
Witam!

Czy korzystaliście kiedyś z RAM Dysku?

RAM DISK

Zastanawiam się czy instalacja tych sterowników i określenie na Windows 7 64 bit - 4 GB przeznaczonego na RAMDISK spowoduje, że proces renderingu materiału przypieszy. Mam komputer z 16 GB RAMu i zaobserwowalem ze nigdy jeszcze nie wykorzystalem pelnego 16 GB RAMu podczas renderingu video. Dodam, ze renderuje najczesciej material 1080/50p z 28 Mbit/s bitratem.

Pytania:
1) Czy 4 GB RAMu przeznaczone na RAMDISK starczą? Jaka jest średnia wielkość pliku tymczasowego tworzonego przez Vegasa podczas renderingu? Załóżmy, że renderuje 60 minutowy materiał video z 8 śćieżkami video i 5 ścieżkami audio.
2) Czy Waszym zdaniem jest sens użyć RAMDISKU docelowo do Vegasa Pro 11?
3) Jeśli okaże się, że 4 GB RAMu to za mało, to czy znacie jakieś inne sterowniki dot. RAMDISKU, które oferują większą pojemność za free?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Hmm a sprawdzałeś na jakiś wykresach wydajności jak moc Vegas korzysta z dysku podczas renderingu finalnego?
Bo podczas "normalnej" pracy raczej bym nie korzystał, z prozaicznego powodu - Vegas, o ile do prerenderów używa się docelowych ustawień itd. drugi raz nie przelicza tego co sobie gdzieś tam zeskładował, jak nie musi. I teraz jak wyłączysz kompa bo chcesz is na spacer, to te wszystkie pliki z RAMdysku idą w kosmos...
Kiedyś z Adobe się robiło takie machinacje, bo obojetnie jak miałeś ustawione i ile pamięci do dyspozycji, i tak zawsze coś tam na dysku mielił.
Sprawdź najpierw obciążenie dysku podczas renderingu. Wydaje mi się, że pożytku wielkiego nie będzie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości