Pure Vegas Challenge! Zadanie 1
#1
Witam w pierwszy zadaniu PVC!
Zadaniu z jednej strony banalnym - bo nie trzeba wychodzić w ogóle z domu, organizować zdjęć, konwersje itd. Jedyne czego potrzeba, to Sony Vegas w dowolnej wersji oraz kreatywność. O przeczytaniu manuala nie wspominam, bo to oczywiste :) A oto zadanie.

Dziś wieczorem podam link do muzyki, utwór ma około 2,5 minuty. Używając tylko i wyłącznie Vegasa oraz zawartego w nim Generatora Mediów i dostępnych narzędzi należy stworzyć wizualizację do muzyki.

Można używać wszystkich narzędzie dostępnych w podstawowym Vegasie - operacji na ścieżkach, przejść, filtrów obrazu, klatek kluczowych.
Nie wolno używać jakichkolwiek zewnętrznych wtyczek, bitmap, wideo. Plik Vegasa powinien się dać odtworzyć na innym Vegasie bez komunikatu "Missing media...".

Czas jeszcze ustalimy - wypowiedzcie się, ile czasu starczy, ale nie więcej jak dwa tygodnie.
Nagroda - padł głos, że Acid Music Studio 8 to nie jest dobry pomysł i lepiej go przeznaczyć na zadanie "muzyczne" więc może być Movie Studio HD 11 Platinum. Ale obawiam się, że kompozytorów to wśród nas zbyt wielu nie ma.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#2
(06-29-2013, 7:56)efix napisał(a):  Nie wolno używać jakichkolwiek zewnętrznych wtyczek, bitmap, wideo. Plik Vegasa powinien się dać odtworzyć na innym Vegasie bez komunikatu "Missing media...".

Nie rozumiem, w pierwszym temacie, w którym zapowiadasz konkurs, powiedziałeś:

(06-28-2013, 12:13)efix napisał(a):  Wszystko co zostało użyte w filmie musi być wykonane SAMODZIELNIE. Wszystkie grafiki, dźwięki – robimy samemu.

Więc jeśli zrobimy jakąś grafikę do filmu, która ma się gdzieś pojawić, to zarazem możemy, ale i nie, bo jest naszego autorstwa, ale jeśli jej nie będzie to pojawi się "Missing media..."
Odpowiedz
#3
Tak trudno zrozumieć, że pierwszy temat to ogólny pomysł na konkurs.
Ten drugi - to konkretne zadanie...

Za chwilę się przyczepicie, że najpierw pisał o kamerze, a teraz - że bez kamery...

Dla topornych powtórzę to co u góry: tylko generatory wbudowane w vegasa. Żadne grafiki, bitmapy itd... Ludziska - czytajcie że zrozumieniem...
Odpowiedz
#4
Tak jak napisał Mateusz - ogólna zasada konkursu to wszystko robimy sami. Czy będzie chodziło o grafikę czy audio - po prostu chodzi o to by nie korzystać z gotowców znalezionych w sieci czy dorobionych przy pomocy innego softu.
Nie martw się - będzie i zadanie filmowe "z kamerą". To brzmi tak a nie inaczej. Staramy się wycisnąć z Vegasa wszystkie soki, taki Vegas z pierwszego tłoczenia :), a potem do tych soków będziemy dodawać kolejne elementy, by otrzymać doskonały koktail.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
A, już rozumiem. Myślałem, że zasady podane w pierwszym temacie, tyczyły się wszystkich zadań. Sorry, że tak od 2 posta, już się rzuciłem, ale czasami tak mam :P
Odpowiedz
#6
Zgodnie z obietnicą, kawałek, do którego będziecie musieli dorobić coś ciekawego.

http://malew.user.icpnet.pl/Cinematix1-S...George.zip

Utwór pochodzi oczywiście z SCS, z pakietu ACID Pro 7.
Pamiętajcie - czysty Vegas, żadnych zewnętrznych plików (prócz tego audio oczywiście), żadnych ekstra pluginów z wyjątkiem domyślnych Vegasa.
Zawody czas zacząć!
Do dzieła!

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Termin 2 bo teoretycznie napisane jest 2 tygodnie...

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4
Odpowiedz
#8
Właśnie, termin - uznaję, że skoro nie było jakiś wielkich głosów w tym temacie, czekam na Wasze prace do soboty 13 lipca do północy. W niedzielę zaczynam wrzucać na YT i zaczynamy oceniać.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#9
efix, a ile materiałów się spodziewasz dostać?
Odpowiedz
#10
A jakie to ma za znaczenie? Jeżeli nie będzie chętnych do zabawy (i nauki!) to mówi się trudno. Będzie to oznaczało, że nie warto się dalej wysilać i edukować ludzi.
I bardzo proszę w tym wątku prowadzić dyskusję tylko na temat zadania. Kolejne listy nie na temat będę usuwał.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pure Vegas Challenge! Konkurs jadowitego Efixa! efix 30 7,873 07-17-2013, 21:38
Ostatni post: DonMateo07PL

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości