Przyciszanie dźwięku
#1
Witam mam pewien problem, a mianowicie jest nagrany film aparatem i głos osoby nagrywającej jest bardzo głośny i nie wiem jak go przyciszyć. Equalizarem albo czym podobnym ? jeśli tak to gdzie to znajdę?
Odpowiedz
#2
Na środku każdego eventu masz taki odwrócony trapez - złap go i przeciągnij niżej żeby ściszyć każde zdarzenie oddzielnie. Ewentualnie możesz ściszyć od razu całą ścieżkę audio z wszystkimi eventami na niej - po lewej stronie masz suwak dB, którym możesz regulować głośność całej ścieżki.
Odpowiedz
#3
(07-22-2017, 22:07)Gelqone napisał(a):  Na środku każdego eventu masz taki odwrócony trapez - złap go i przeciągnij niżej żeby ściszyć każde zdarzenie oddzielnie. Ewentualnie możesz ściszyć od razu całą ścieżkę audio z wszystkimi eventami na niej - po lewej stronie masz suwak dB, którym możesz regulować głośność całej ścieżki.

Nie chodzi mi o przyciszanie całego eventy tylko o przyciszenie dźwięku który jest najbliżej mikrofonu thttp://www.mediafire.com/file/61nqx4dp2umljpl/Untitled.mp3. O to mi chodzi jest głos, który najbardziej słychać, a dokładniej osoby która nagrywała i nie wiem jak przyciszyć jej głos. ps. usuń to t sprzed linku
Odpowiedz
#4
Krzywa volume.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
#5
Ściszając głos korektorem obetniesz całe pasmo, razem z pozostałym podkładem dźwiękowym. Żeby ściszyć głos bez uszczerbku dla pozostałych źródeł dźwięku potrzebny jest specjalistyczna wtyczka lub program, który potrafi rozwarstwić dźwięk na poszczególne źródła i wtedy może wyciszyć jedną warstwę pozostawiając to samo pasmo nietknięte na pozostałych warstwach.
W Vegasie Pro 13 Suite jest Sound Forge Pro z wtyczką Sone Vocal Eraser - ona może to zrobić automatycznie.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przyciszanie jednej ściężki, gdy druga się podgłaśnia naramatak 1 1,078 07-29-2013, 14:01
Ostatni post: mateuszszar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości