Przycinający dźwięk
#1
Witam, mam pewien problem z obróbką filmów full hd z kamery, mianowicie poradziłem sobie już z brakiem poglądu obrazu, co prawda lekko się on przycina przy podglądzie ale jest to znośne i po zrenderowaniu nie ma nawet najmniejszych ścin, natomiast problem jest z dźwiękiem który się zacina tak jak przy czkawce, w internecie znalazłem filmik który dokładnie ilustruje mój problem, jednak nie podano żadnych rozwiązań -
. U mnie wygląda to identycznie, natomiast przy odtwarzaniu filmików zgranych prosto z kamery nie ma ani najmniejszego problemu, tak samo gdy wrzucę jakikolwiek inny film do vegasa to też nie ma żadnego problemu, występuje on tylko przy tych plikach z kamery. Zainstalowane kodeki to najnowszy ffdshow oraz MatroskaSplitter, wersja Vegasa to 10 HD Platinum. Z góry dziękuje za rozwązania.

Zapomniałbym dodać że konfiguracja komputera to Athlon 64 X2 6000 3.0GHz, 2GB pamięci oraz karta graficzna ATI HD2600XT, dźwiękówka zintegrowana na płycie Asus M2N.
Odpowiedz
#2
Jaka to kamera? Czy dźwięk przycinał, gdy nie miałeś podglądu? Uruchom menedżera zadań i zobacz zajętość CPU podczas odtwarzania filmu.
Odpowiedz
#3
Samsung HMX-T10, nie napisałem że po zapisaniu filmu przez Vegasa jest identycznie jak na podglądzie.
Podczas podglądu w Sony Vegas użycie procesora waha się pomiędzy 60 a 70%, momentami dochodzi nawet do 90%. Podczas zwykłego oglądania filmu w Windows Media Player użycie procesora jest w granicach 25%
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości