Przeplot
#1
Witam. Miałem problem z przeplotem w wyrenderowanych filmach do .wmv, skumałem, że ustawia się go w ustawieniach projektu. Może mi ktoś wytłumaczyć różnicę między opcją blend a interpolate? Zależy mi na tym, zresztą jak wszystkim pewnie, aby przeplot nie był widoczny.
Odpowiedz
#2
W opcjach projektu to jedna rzecz, a w opcjach renderingu to druga ;] Różnica między nimi jest w algorytmach, które wykorzystują oczywiście. Przy użyciu blend pojawiają się "duchy", a przy interpolate nie.

Co prawda link, który podam nie wyjaśnia do końca tego jak to działa, ale ogólne "przesłanie" powinieneś zrozumieć:
https://secure.wikimedia.org/wikipedia/e...erpolation

Przy metodzie blend, można powiedzieć, że obraz jest "tak jakby" nakładany jeszcze raz. Trudno to wytłumaczyć w kilku zdaniach. Są książki o algorytmach, kup i przestudiuj :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#3
Popytałem się jeszcze kolegi, który doradził mi, że do ruchomych ujęć lepiej używać interpolate. Jeszcze mam pytanie, gdzie renderując ustawia się to? Mi wystarczy, że ustawię w projekcie i już widać zmiany. Renderuję do wmv i nie widzę takiej opcji.
Odpowiedz
#4
Cytat:Renderuję do wmv i nie widzę takiej opcji.
Chodziło mi o ustawienia przeplotu, to o czym mówisz, to nie jest stricte przeplot.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#5
W takim razie gdzie go ustawić?
Odpowiedz
#6
W opcjach projektu jest funkcja "Field order", przy renderingu też.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#7
Prawda, w opcjach projektu jest, ale w renderingu do wmv nie ma. Sprawdziłem inne formaty i np. przy avi już jest. Warto mi ustawiać to w opcjach projektu, skoro i tak zawsze renderuję do wmv, bo z avi nie potrafię się obsługiwać? Produkcje tylko jutubowe, więc nie przykładam bardzo uwagi do tego wszystkiego. No i swoją drogą, co dobrze byłoby wybrać z tego pola?
Odpowiedz
#8
Jak to ma być na yt to usuwaj przeplot.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości