Przeniesienie licencji | Sprzedaż Vegasa
#1
Cześć. Jeżeli będę chciał odsprzedać Vegasa, jak to jest z przeniesieniem licencji na nowego właściciela? Po zalogowaniu na stronie Sony mam listę zarejestrowanych programów, ale nie mam tam opcji deaktywacji czy coś podobnego.
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak przeniesienie licencji, ale mogę się mylić. Przecież konkretna wersja vegasa może być użyta w przypadku upgradu do wersji wyższej. Co w sytuacji kiedy zrobisz upgrade z niższej wersji vegasa do wyższej i potem sprzedasz tą niższą.
W przypadku upgrad-ów chyba trzeba posiadać wersję z której się ten upgrade robiło, a jak ją komuś opchniesz to w razie kontroli może być problem. Chociaż z drugiej strony nie słyszałam i nigdzie nie wyczytałam, żeby kogokolwiek sprawdzali pod tym kątem, ale kto wie...
Nie wiem czy podobnie wygląda sprawa gdy masz vegasa nie upgrad-owanego. Może ktoś inny, bardziej zorientowany w temacie, jeszcze się wypowie.
Odpowiedz
#3
Ok dzięki za info. Obecnie mam kilka Vegasów. 10 Platinum na jednym starym komputerze tylko do zgrywania materiału HDV. Na drugim mam właśnie 10 Pro i 12 Pro. Wahałem się czy sprzedać 10 Pro mimo, że ma lepszą stabilizację niż 12, ale ostatecznie 12 dużo szybciej u mnie chodzi więc zostawię sobie 12. Żadna z tych wersji nie jest upgradem tylko boxową wersją więc chyba nie będzie problemu.
Odpowiedz
#4
Najprostszą metodą jest po prostu zmiana danych w panelu Sony (na stronie) a z punktu widzenia polskiego prawa - umowa kupna sprzedaży i oczywiście przekazanie oryginalnej licencji itd.
Ale można też inaczej - od razu mówię, że nie robiłem tego - wchodzisz na stronę, na MyAccount -> MySupport, potem klikasz [ ask a question ]
wybierasz Vegas, Activation/transfer licence.
Natomiast w związku z tym, że tego nie robiłem nie wiem co tam dalej wpisać, ale wydaje mi się, że dane nowego użytkownika. Zawsze można napisać do Sony i spytać :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
Dzięki efix, spróbuję jak już znajdę kupca na program.
Odpowiedz
#6
Vegas 10 Pro sprzedany, wcześniej dowiedziałem się od Sony Creative Software jak wygląda sprawa z przeniesieniem licencji. Będąc zarejestrowanym na stronie SCS należy napisać do wsparcia informacje na kogo (imię i nazwisko oraz e-mail nowego właściciela) przeniesiona zostanie licencja w moim wypadku Vegas Pro 10 i DVD Architect Pro 5.2 - podałem również o jakie klucze do programów chodzi. Później SCS informuje mailowo starego i nowego właściciela o sprawie i na końcu przesyła informacje staremu właścicielowi o pozytywnym przeniesieniu licencji.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sprzedaż VEGASA STUDIO PLATINUM 11 nikita13 4 1,374 12-31-2014, 0:15
Ostatni post: nikita13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości