Przejścia do osi czasu
#1
Czy mógłby ktoś wskazać mi miejsce, bo na razie nie mogę znaleźć, a mniemam, że chyba musi coś takiego być, jak przejścia osi czasu, znaczy chce zaznaczyć cały film i kliknąć żeby zrobiło przejścia między plikami wszędzie takie same. Nie chce się bawić z naciąganiem jednego pliku na drugi bo mam tego za dużo, próbowałem już zaznaczyć cały film i przeciągnąć jakieś przejście na film, ale nic się nie dzieje.nie wiem czy coś źle robię, czy może to nie tak. Jest w ogóle tu coś takiego, jak ramka w której zaznaczam fade np:1s i naciskamy przenieś na oś czasu/video track????????
Odpowiedz
#2
Nie, czegoś takiego nie ma, ale możesz inaczej. Włącz automatic crossfade o ile jest wyłączone, zaznacz np. cztery klipy i wrzuć je na timeline. Autaomtycznie się na siebie nałożą.
Odpowiedz
#3
kurcze z tym, że ja mam pocięte 45 minut jednej polowy, na najfajniejsze kawałki meczu, jest tego ze 20 cięć i co tak muszę nakładać jeden na drugi, żeby te przejście było w miarę łagodne?????? To jest pierwszy mecz, który zrobiłem w vegasie, http://nadarzyn.tv/pl/sekcja/pilka_nozna...kowie.html , no ale cięcia nakładałem ręcznie, trochę żmudna praca, ale jak nie można inaczej?????
Odpowiedz
#4
Może można, nie zastanawiałem się. Ale dlaczego mają być łagodne tak swoją drogą? Co jest złego w ostrym cięcie zwłaszcza w tak dynamicznej dyscyplinie jak piłka nożna?
A poza tym sorry ale ile czasu potrzebujesz by nasunąć na siebie 45 klipów? 3 minuty?
Odpowiedz
#5
Tu 3 min, tam 3 minuty i robi się godzina, oczywiście żartuje, ale w poprzednim programie przyzwyczaiłem się, że było - zaznacz przenieś i po ptakach, a tu.......... trochę za dokładnie do tego podchodzę jak ma być 1s. to 1, a nie 1.18, jak rozszerzę ścieżkę, że łatwiej się nakłada i łatwiej złapać tą 1s. to nie widać pozostałych cięć, trzeba przesuwać szukać następnych cięć, a że ja jestem " wtajemniczony" (widzę że ktoś mi poziom zmienił):-)))) to mi się trochę schodzi nie 3, a 5 minut. A tak na marginesie to stronkę którą zapewne już widziałeś prowadzę sam, samiusieńki nie mam zespołu redaktorów, i na razie traktuję to raczej jak hobby, a hobby stające się uciążliwością przestaje cieszyć,więc każda sekunda cenna :-)
Odpowiedz
#6
Wiem dosyć dobrze, co to jest prowadzić stronę samemu. Nie odpowiedziałeś na pytanie - czemu wszędzie ładujesz crossfade zamiast ciąć na ostro.
Odpowiedz
#7
powiem szczerze, nie wiem jak się tnie na ostro, w poprzednim programie to przejście wydawało mi się najłagodniejsze i tak już przy nim zostałem, ale często się zastanawiałem jak oni robią to w tych reportażach, że cięcia na siebie nie nachodzą, a oko dostrzega jakąś płynność, z resztą to cross fade nie stanowiło jakiegoś problemu więc się nie zagłębiałem już tak bardzo.
Czy na ostro znaczy w vegasie że pliki na siebie nie nachodzą i powstaje na górze ścieżki taki niebieski rownoramienny trójkąt????

A tak na marginesie to pogratulować certyfikatu
Odpowiedz
#8
Na ostro to po prostu bez przejść, tniesz i zbliżasz klipy do siebie bez nakładania na siebie.
Odpowiedz
#9
no dobrze to pytanko, czy jest jakaś technika łączenia na ostro na nierozciągniętej ścieżce, czy żeby być pewnym że to jest połączone na styk i nie ma żadnej przerwy to trzeba rozciągnąć ścieżkę prawie do maximum?????????????
Odpowiedz
#10
Hm, a w czym Ty widzisz problem? Kilka razy ten post czytałem i nadal nie wiem o co chodzi...
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości