Prosty (jak dla kogo) efekt "flesza".
#1
Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mógłby mi pokrótce wytłumaczyć jak w sony vegasie movie studio platinum 9 zrobić efekt "błyśnięcia". Chciałbym w swoim filmiku oddać rytm, powiązanie obrazu z muzyką poprzez właśnie owe "błyśnięcia" w odpowiednich momentach (do utworu) i ni cholery nie wiem jak to zrobić.

Chodzi mi o takie najprostsze błyśnięcie, błyskawiczne rozjaśnienie obrazu (zwał jak zwał). Taka... migawka flesza od aparatu. Tak, to dobry przykład.

Mam nadzieję, że wiecie już o co mi chodzi :]
Odpowiedz
#2
Ctrl + shift + b (jak nie ten skrót to w menu views 'video bus track') i potem tylko insert/remove envelope, fade to color, i jak z normalnym veleocity tam gzie ma być błysk ustawić na 100%, tylko trzeba pamiętać o tym aby przed i po dać keyframe na środku.
Odpowiedz
#3
Skrót nie chce działać. Mógłbyś wytłumaczyć to jeszcze raz, topornie, jak dziecku? Skakałbym z radości :]

Sony Vegasa pierwszy raz na oczy zobaczyłem dwa dni temu i jak na razie prawie wszystko oprócz wycinania, przemieszczania scen/klatek to dla mnie czarna magia. Kompletnie nie wiem nawet jak dostać się do tego "menu views", a co dopiero reszty opcji jak wykładam się już na starcie.

Proszę o trochę zrozumienia. Z góry dzięki.

@edit
Dobra, poszperałem, poszukałem, znalazłem, już umiem. Dzięki. Prosiłbym jeszcze tylko, żeby nie zamykać jeszcze tego tematu, bo może nasuną mi się jakieś pytania, a nie chciałbym syfić działu następnym tematem o podobnej tematyce.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Efekt błysku/flesza Eviloss 1 163 09-05-2017, 12:52
Ostatni post: szczemp
  Prosty efekt 'sniegu' koooxuu 4 1,174 06-13-2015, 15:22
Ostatni post: mateuszszar
  Prosty efekt ruchomych napisów babjarzu 2 1,048 01-03-2014, 6:03
Ostatni post: Bunch
  Jak zrobić taki efekt ?[wyglada na prosty tekstowy efekt] jareq 6 2,925 06-18-2011, 17:35
Ostatni post: jareq

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości