Prośba o pliki
#1
Mam ogromną prośbę. Czy ktoś kto ma zarówno Vegasa 9Pro jak 10 a może i 11 mógłby:
- znaleźć jakiś kawałek z szybkim ruchem, coś trudno kompresowalnego, ok. 2-3 minut
- wyrenderować w VP9 i następnych wg identycznych ustawień wg szablonu DVD z maksymalnym dopuszczalnym bitratem,
- wystawić mi to gdzieś do zassania?

W każdym razie potrzebuję 2-3 rendery z identycznych projektów z identycznymi ustawieniami renderowania.
Najlepiej gdyby zrobiła to jakaś osoba u której VP9 renderował poprawnie, a na następnych się haczy itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#2
Niestety u mnie się nie haczy, ale pliki są tu:
vegas9
vegas11
Odpowiedz
#3
Serdecznie dziękuję, jak ktoś jeszcze może to będę zobowiązany. Tak na pierwszy strzał to wszystkie pliki jak sprawdziłem z vp10 w góre mają ten sam błąd albo raczej "warninga", ale nie wiem czy ma to związek. No nic macam dalej. Czy komuś się "tnie" ten drugi plik z vp11?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
No więc po wstępnych testach materiałów od walerki i mateuszszar (dzięki), w zasadzie czuję się jak Sokrates. Czyli wiem, że nic nie wiem.
Pliki z VP9 różnią się od plików z VP10 i VP11. Ale czy akurat ta różnica może być powodem dziwnego zachowania renderów - mimo przerycia ISO/IEC 13818-1:2007 oraz wielu stron trudno mi coś powiedzieć. Tu naprawdę przydałby się inżynier-programista i lepsze narzędzia. Nietety najfajniejsze jakie miałem w ręku jest dosyć drogie, wiec mam tylko kawałek wyniku :) Nie mnie i to co mam rzucę na betaforum.
Pierwsze o czym pomyślałem, to że powodem "zamrażania" czy przeskoku klatek są chwilowe skoki bitrate'u który ogłupiały dekodery.
Zakładam, że koledzy zrobili tak jak prosiłem na parametrach zgodnych ze standardem, i co się okazuje - że mimo ustawienia min i max, Vegas niekoniecznie tego pilnuje do bólu:
Pliki od walerki
[Obrazek: dvdanaliza.jpg]
pliki od mateuszszar:
[Obrazek: dvdanalizamateusz.jpg]

Jak widać Vegas 9 również "zaszalał", więc nie to było powodem.

No to wziałem inny soft, niestety trial, i tu jest prawidłowość, sprawdzałem to na plikach swoich, i tych które dostałem. Wersja 9 wchodzi bez mydła, następne - jak widać na obrazku, "mają jedną nóżkę bardziej".

Pliki walerki:
[Obrazek: walerka.jpg]

Pliki mateuszszar:

[Obrazek: mateusz.jpg]

I teraz - ma to istotny wpływ czy nie ma? Niestety trial nie pozwolił mi zanalizować całości. Potem przeczytałem info od Art-Bi, że nagle "wszystko mu działa". Zacząłem się irytować, że narobiłem międzynarodowej zadymy a problem tkwił miedzy biurkiem a klawiaturą, ale takie problemy zgłasza też eustachydreptak i inne osoby, mimo, że używali aktualnego Vegasa. No nic, pcham to na betę...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
GDZIE JA NAPISAŁEM, ŻE WSZYSTKO MI DZIAŁA??? POZA TYM JA MAM TROCHĘ INNY PROBLEM. MI VEGAS SIE WIESZA. EFIX CZYTAJ DOKŁADNIE O CZYM JA PISZĘ A O CZYM INNI.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości