Problem z szybkością działania
#1
Witam serdecznie, na imię mam Sebastian i jestem z Czarnkowa. Piszę w tym dziale gdyż nie mam uprawnień by napisać w odpowiednim (mimo aktywacji konta - nie wiem dlaczego ? ).

Mam mega problem z szybkością działania podglądu w sony vegas 10. Gdy mam wrzucone 5-6 filmów na linii czasu (linii montażu ?) które nei nakładają się na siebie, podgląd strasznie się haczy - tnie - przejść pomiędzy filmikami nie widać. Nie wspomnę już gdy dodam jakiś efekt choćby korekcję kolorów. Nawet na najgorszej jakości podglądu. gdy wrzucony mam tylko jeden film chodzi w miarę ok, ale też po czasie zwalnia... Lecz to co montuje to kilka filmików które mają nie więcej jak 2 minut. Nagrane GoPro Hero 3 w 720p jak i Canonem 5d mk II 1080p. Proszę o pomoc jak to przyśpieszyć. gdyż nie da się pracować...

Moj komputer to:

procesor e8400 2x3GHz (kręcony na 3,8 GHz - w mega stresie temp. nie przekracza 62 *C)
grafika geforce 260 gtx
pamięć RAM 16GB DDR3
ok. 1 tera wolnego miejsca na dysku.

Czy mój komputer jest po prostu zbyt słaby na wymagania tego programu ? Lub sam program trzeba jakoś odpowiednio ustawić ?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc...
Odpowiedz
#2
Może masz syf na kompie/w rejestrze lub za mało miejsca na dysku, na którym pracujesz. Mogę polecić Ci artykuł ze strony naszego forumowego kolegi (mam nadzieję, że się nie obrazi :)) http://www.efix.pl/archiwum-efix/tutoria...emory.html Co prawda tekst dotyczy konkretnego problemu, który u ciebie chyba nie występuję, co nie zmienia faktu, że rady zawarte w nim mogą ci pomóc.

Ja na swoim quad core 4x2.5 gHz, nvidia 9600gso,xp'ku i 2gb RAMu mogę swobodnie edytować materiał z lustrzanek Canona na "Preview: Auto" (Vegas 10)
Odpowiedz
#3
Dysk jaki? Możliwie że to on jest wąskim gardłem. Jaki to jest model. Sprawdź jego szybkość.
Odpowiedz
#4
Cytat:Piszę w tym dziale gdyż nie mam uprawnień by napisać w odpowiednim (mimo aktywacji konta - nie wiem dlaczego ? ).

Bo nie czytałeś regulaminu uważnie...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości