Problem z routerem, protokół IP.
#1
Witam w 2 odświeżeniu tematu, otóż używam routera NETGEAR DGN 2200, nadaje Wi-Fi na laptopa, a z wbudowanego modemu leci na stacjonarnym. Wczoraj sobie z niego korzystam, wszystko hula, a tu nagle Blue screen.. Komputer włączył się ponownie, a .. internetu nie ma.. ani Wi-Fi, ani kablowego.W rozwiązywaniu problemów mi powiedział, że "Karta sieciowa, połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP" Nie znam się na tym zbytnio, dlatego mam nadzieję że mi ktoś pomoże ;) Mam go instalować z płyty ponownie? Może wgrać beckup ustawień routera a nie bawić się z instalacją?
Odpowiedz
#2
hasła do wifi sprawdzałeś?
Odpowiedz
#3
Musiało się coś przestawić samoczynnie,a jak się dostać to obsługi routera?
Odpowiedz
#4
Routera obsługuje się przez przegladarkę wpisując jego adres IP, poza tym przydałoby się zrobić mu hard reset dla pewności, czyli przywrócić do ustawień fabrycznych. W instrukcji masz ładnie napisane o tym.
Odpowiedz
#5
Zwykle wszelkie tego typu urządzenia mają mały otworek w ktory trzeba wetkać np. spinacz lub jakiś ukryty przycisk. Najczęściej wyłącza się router z prądu i trzymając wciśnięty przycisk włącza go do prądu. Powinien się zresetować do ustawień fabrycznych (szukaj w helpie "hard reset").
Potem podłącz się KABLEM do któregoś z gniazd LAN, sprawdź czy dostałeś IP z routera, na 99% będzie z klasy 192.168.*.*
Zaloguj się do routera, w przeglądarce (powinna być opisana procedura) wpisując jego adres i domyślne hasła.
Zwykle adresem routera będzie 192.168.0.1 albo 192.168.1.1
Jak się zalogujesz ustaw sobie co tam potrzebujesz w WiFi, ustaw nowe hasła i tyle...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości