Problem z renderowaniem
#1
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem, korzystałem już trochę z sony vegas'a i znam już podstawy. Zrobiłem może ze 2 filmiki, które arcydziełem nie są, lecz działają poprawnie. Dziś postanowiłem zrobić kolejny filmik, wyszedł mi świetnie (przynajmniej moim zdaniem). A więc zamierzałem go wyrenderować. Niestety tu jest problem. Renderuje w formacie WMV na 3Mbps.
No i tu pojawia się problem, po godzinie czekania, na pasku dalej widnieje 0%, leci jedynie czas renderowania i przypuszczalny czas się powiększa.
Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, film jest dość krótki (ok 4 minut), a wszystkie sceny były już wykorzystywane do innych filmów.
Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem co robić. Początkowo myślałem że nie ma miejsca na filmik, i wyczyściłem dysk do 5 giga.

[Obrazek: sony2.png]

[Obrazek: sony1p.png]

LINK do albumu
Odpowiedz
#2
A "temporary files folder" ma miejsce?
Odpowiedz
#3
Tak ma, mam dysk podzielony na dwie partycje. Filmiki zapisuje na ,,D", która ma aktualnie 9 giga wolnego.
Gdy założyłem nowy projekt i dorzuciłem kilka losowych scen to wszystko ładnie się konwertowało. Więc zrobiłem jeszcze raz nowy projekt i wszystko pokopiowałem (copy and paste) do nowego projektu, lecz dalej występuje ten sam problem. Zostawiłem sony na 6 godzin i przez cały czas powiększa się tylko proponowany czas i leci czas całościowy. Proszę o pomoc, gdyż nie chcę rezygnować z tego filmiku
Odpowiedz
#4
Twój problem rozwiąże ja, zmotywowany wpisem kolegi w tym temacie:
http://sonyvegas.info/Temat-Mp4-nie-daje-rady?page=2

Zrób teraz tak:

1. Wejdź w ustawienia projektu (możesz skrótem: ALT+ENTER) i ustaw go tak jak chcesz go oglądać, czyli ilość klatek na sekundę jaką później ustawisz i rozdzielczość jaką też później wybierzesz przy renderingu.
2. Zapisz projekt, powtarzam - projekt. Zapisujesz gdzieś taki plik projektu.
3. Włącz od nowa Vegasa, nowy projekt. Teraz przeciągnij PLIK PROJEKTU do tego programu. Czyli ten plik projektu jaki zapisałeś uprzednio.
4. Chwile program pomyśli i potem ułoży Ci klip. Przytnij teraz jeśli trzeba (początek/koniec) tego klipu. Najłątwiej abyś w zapisanym uprzednio projekcie zaznaczył markerem obszar na jakim znajduje się twój film. Zaznaczył okres na lini czasu, wcisnął "R". Dzięki temu, gdy wciągniesz ten zapisany projekt do nowego projektu w Vegasie, będziesz wiedział od jakiego momentu zaczyna się twój film i gdzie on się kończy.
5. Takie coś wyrenderuj, w WMV (ustawienia takie jak wpisywałeś wtedy w projekcie)
6. Koniecznie napisz tutaj, że TERAZ SIĘ UDAŁO i zagraj na nosie innym...
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#5
I to jest Twoim zdaniem Bunch rozwiązanie?
Faktycznie. Super jest ten WMV. Chyba się przerzucę. Przekonałeś mnie.
Odpowiedz
#6
Może poczekajmy na odpowiedź? Może mu się nie uda?
Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Okej?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#7
Ja osobiście uważam, że WMV jest formatem dobrym jakościowo i objętościowo. Korzystam jednak z MP4 z powodu prędkości i z powodu, że mam kartę z CUDA.
Odpowiedz
#8
Niestety dalej to samo. Zapisałem projekt i przeciągnąłem go na linię czasu. Wygląda to mniej więcej tak:
[Obrazek: sony5.png]
Więc albo mój komputer zamierza myśleć nad tym 5 godzin albo znowu powtarza się ten sam problem.
Odpowiedz
#9
A znacie jakiś sposób na manualne dodanie kodeka X-Vid? Bo po zainstalowaniu standardowym ( tzn prawy przycik i instaluj) SV nie widzi mi tego kodeka mimo, że w systemie jest on widoczny
Odpowiedz
#10
A skąd ściągałeś instalkę?
Wejdź sobie na oficjalną stronę Xvida. Ściągnij wersję pasującą do Twojego systemu (jeśli masz Windowsa 64bit, i Vegasa 64bit, to musisz zainstalować kodeki 64bitowe).
Następnie otwórz Vegasa, i wybierając AVI, masz możliwość kodowania Xvidem.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości