Problem z komputerem
#1
Hej! Mam problem z niedziałającym menedżerem zadań. Kiedy go wywołam pokazuje mi się jego puste okienko na SEKUNDĘ i potem od razu znika. Gdy wywołuję go skrótem klawiszowym także nie działa. Ale to nie koniec problemów dziwnej natury jakie z dnia na dzień zacząłem mieć, ponieważ doszły te z logowaniem.


Tak wygląda wywołanie menedżera zadań:


Tak wygląda logowanie się do komputera:


Raz zdarzyło mi się, że wyskoczył nawet taki błąd podczas logowania:
https://prnt.sc/jbc4u4

Innym razem wyskoczył taki: 
http://prntscr.com/jgn3bm

Mendeżera zadań mam włączonego w systemie, nie został on wyłączony w opcjach administracyjnych (bo wiem, że da sie go wyłączyć). Komputer jest wolny od wirusów. Posiadam Windows 8.

Od siebie zrobiłem mu skan programem HiJackThis i otrzymałem takiego loga: https://we.tl/vKfvWDwTXB
Zrobiłem też skan z użyciem polecenia sfc /scannow w konsoli dostając komunikat o znalezieniu problemu i rozwiązaniu go. Zapis z niego znajduje się tutaj: https://we.tl/Cxsx42veDf

A po skorzystaniu z komendy sfc /scannow która sprawdza system pod kątem ubytków w plikach systemowych i aktualizuje...
system uruchomi się ponownie i działa, widze zmieniony ekran logowania, jakieś graficzne “nowości” jakie przyszły z Windowsem 8.1 oraz informacje o tej wersji kryjące się w rogu każdego ekranu. Co najlepsze, mendeżder zadań działa. Ale… cały system kraszuje się po kilku sekundach od tego, wywala niebieski ekran i koniec. I uruchamia się ponowny raz już dalej jako Windows 8.

Co jeszcze mógłbym zrobić? Bo ten komputer zaczął dziwnie się zachowywać. Czy ktoś może pomóc?
Albo jeśli nie uzyskam tutaj pomocy to może ktoś mnie skierować do specjalistycznych grup np. facebookowych albo w inne miejsca gdzie może znajdę rozwiązanie?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#2
Windows - nie ma się co dziwić. :D

A tak poważnie, poważnie od kiedy dokładnie jest problem? Ewentualnie po czym się zrobił? Instalowałeś coś nowego?
Odpowiedz
#3
Beata jeszcze nie wie, że Bartek ma wyjątkowe szczęście do komputerów.
A Windows - jak to każdy system... Jak się go zaniedba i biblioteki się uszkodzą, to jest lipa. Na szczęście w win można to stosunkowo łatwo naprawić.
Odpowiedz
#4
Tak, to prawda. Mam wyjątkowe "szczęście" do takich rzeczy. Jeśli coś może się zepsuć to z cała pewnością mi się zepsuje.

Od kiedy problem? W zasadzie nagle, z uruchomienia na uruchomienie. Używam tego kompa w zasadzie jedynie do montowania więc nie instaluje co chwila na nim czegoś nowego.

Szukam sposobu jak to naprawić, ale póki co przegrywam.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#5
Mi się wczoraj aktualizował win10 i po tej aktualizacji też zaczęły się dziwne rzeczy. Np w programach affinity okienko eksportu długo się wczytuje. Wcześniej po kliknięciu (albo użyciu skrótu) okienko było w tym samym momencie. A teraz ze trzy sekundy minie zanim się pokaże. I też w programach affinity wszystkie makra wyparowały.
Odpowiedz
#6
Uwaga, to będzie ciekawe. Po odinstalowaniu Antyvirusa komputer zaczął działać, menedżer zadań już działa normalnie. Dlaczego zatem antyvirus nagle zaczął mi go blokwoać kiedy działał?

Ale co dziwniejsze, odinstalowałem AVG i zainstalowałem AVASTA i jest to samo. INNY antyvirus także od razu mi to blokuje. To jest mało logiczne. Dlaczego tak się dzieje?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#7
Nie szukaj logicznej odpowiedzi w Twoim (nielogicznym) środowisku.
Skoro działa - to niech działa.
Nie potrzebujesz antywirusa innego jak wbudowany w windowsa (defender). Przecież nie chodzisz po podejrzanych stronach i nie ściągasz lewego softu.

Ułatwiaj sobie życie, a nie utrudniaj :)
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problemy z komputerem RaF02 5 1,699 07-31-2010, 23:00
Ostatni post: krasux

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości