Poprawa timelapsa w Vegas Pro 16
#1
Witam, Mam zamiar zrobić na youtube kanał time lapsów, dzisiaj podczas prac przy okazji zrobiłem próbny time laps, smartfonem Microsoft Lumia 950 XL Dual Sim, docelowo na wyprawach w góry będę także używał nokii lumii 1520, w aplikacji aparat ustawiłem zdjęcia po klatkowe robione co 2 sekundy. Wszystkie zdjęcia wrzuciłem w vegas pro 16, stworzyłem nowy projekt wybierając QFHD 24p (3840x2160; 23,976 fps), zmieniłem tam ilość klatek na 59,940 (Double NTSC) i ustawiłem Full resolution rendering quality na Best . Pozostałych opcji nie ruszałem bo nie wiem za bardzo co do czego . Następnie w Options --> Preferences --> Editing ustawiłem New Still image Lenght tak aby 1 zdjęcie to była 1 klatka video .

Próbny Time Laps ukazał kilka problemów, mianowicie obraz się delikatnie porusza, wydaje mi się że za każdym razem jak jest np. podmuch wiatru to stabilizacja obrazu za każdym razem lekko to koryguje przez co obraz na video się lekko porusza. Poza tym zauważyłem że niektóre zdjęcia zmieniają czasami kolor względem poprzedniego, może by tutaj ustawić na sztywno balans bieli itd. ? czy może da się to ogarnąć już w programie ?

Tak wygląda to co uzyskałem bez poprawek :

Co można zrobić aby to wyglądało dużo lepiej ?Odpowiedz
#2
Problemem jest jak się domyślam automatyczne ustawianie ekspozycji/przysłony/focusu przez telefonu. Co to drgań to polecam jakiś lepszy statyw. Jak poprawić jakość? Ściągnij jakąś apkę która umożliwi manualne ustawienie stałych parametrów aparatu (o ile takowa istnieje).
Odpowiedz
#3
nie rozumiem, dlaczego nie skorzystałeś z funkcji sekwencji obrazów -> wówczas cały timelaps masz widoczny w Vegasie jako jeden event na osi czasu.
Stabilizacja powinna załatwić problem pływania obrazu (skompensować optyczną stabilizację obrazu). Ale koniecznie musi być w trybie zablokowania pozycji (ProDAD Mercalli ma taką funkcję).

Problem z ekspozycją, to większy kłopot. Automat tego chyba nie naprawi. A dłubać w każdym zdjęciu, to trochę roboty.
Odpowiedz
#4
Da się na szczęście wszystko ustawić na sztywno w aplikacjach lumia camera i aparat więc nie musze szukać zamienników. 2867 zdjęć to 47 sekund timelapsa, w piątek idę na Smerek jak tylko zacznie się jasno robić żeby smartfon pstrykał zdjęcia od rana do wieczora, pożyczyłem 3 powerbanki po 10.000 h więc energii powinno wystarczyć . Co do sekwencji obrazów itd., dopiero się uczę tego programu :)
Odpowiedz
#5
Sekwencja jest najlepszą opcją dla timelaps.
Import media > zaznaczasz pierwsze foto, zaznaczasz opcję "open sequence" > vegas importuje sekwencję i pyta o ustawienie (properties -> jakie ma mieć właściwości timelaps - klatkaż itd.).
I w ten sposób powstaje klip, który będzie gotowym timelapsem (każda klatka to osobne zdjęcie).
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poprawa filmu z GoPro2 (jarzeniówka i dzwięk) petrumi 1 1,745 05-26-2013, 4:39
Ostatni post: Bunch
  Poprawa kolorów. GulisonPL 2 1,681 01-11-2012, 20:51
Ostatni post: GulisonPL

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości