Pluginy i skrypty do Vegasa
#1
Jak dobrze wiemy sam Vegas to nie wszystko, potrzebujemy jeszcze odpowiednich pluginów i skryptów, aby ułatwić sobie pracę z montowaniem kolejnych filmów. Oczywiście nie można przesadzać z ilością upakowanych filtrów, należy pamiętać o wyczuciu dobrego smaku przy korzystaniu z kolejnych filtrów.


Najbardziej popularne pluginy dostarcza NewBlueFX. W ich ofercie znajdziemy zarówno przejścia jak i wiele użytecznych filtrów. Od siebie mogę polecić pluginy z serii Video Essentials. Moim zdaniem są najbardziej korzystne, jeśli chodzi o stosunek przydatności do ceny.

Link do strony głównej NewBlueFX:

NewBlueFXKolejną dużą rybą jest proDAD. Dostarczają ciekawe narzędzie do tworzenia napisów, stabilizacji obrazu oraz Vitascene, które potrafi nadać obrazowi odpowiedni charakter. Warto wspomnieć, że stabilizacji w Vegasie 10 pochodzi właśnie od proDAD'a. "Please note: Sony's Vegas 10 Pro already includes a stabilization technology from proDAD." Osobiście radzę unikać stosowania dużej ilości pluginu Vitascene, jest cięższy niż te od NewBlue, a efekty są zbliżone.

Link do strony głównej proDAD:

proDADRed Giant - ich pluginy robią jeszcze większe wrażenie. Oczywiście w pozytywnym sensie, jedynie cena, którą dyktuje czerwony gigant przysparza o zawrót głowy. Nie zmienia to faktu, że możemy wypróbować wersję trial wybranych pluginów. Osobiście polecam zapoznanie się z Magic Bullet Looks 2.0. Warto dodać, że pluginy wspierają renderowanie przy pomocy GPU. Minimalne wymagania są podane w informacjach o każdym pluginie. Zachęcam do bliższego zapoznania się z tymi informacjami.

Link do strony głównej Ren Giant Software:

Red Giant
BorisFX - kolejny gigant. Pluginy tego producenta również są warte uwagi. Większość z nich jest dostępna jako trial dla Vegasa.

Link do strony głównej BorisFX:

BorisFXVASST. Ten producent skupił się na Vegasie w 100%. Dostarcza zarówno pluginy jak i skrypty. Warto wspomnieć, że wiele z nich jest w pełni darmowych. Podobnie jak NewBlueFX mają swój kanał na YT (Link), gdzie prezentują możliwości swoich pluginów i ogólne porady odnośnie montażu i nagrywania.

Link do strony głównej VASST:

VASSTJetdv - tutaj też możemy zaopatrzyć się w przydatne pluginy. Możliwości Excalibur'a są praktycznie nieograniczone, jeśli chodzi o automatyczną prace na ścieżkach. Znacznie ułatwia pracę z multicamem. Na forum strony głównej znajdziemy wsparcie i wiele przydatnych informacji. W dziale download możemy pobrać 15-dniową wersję próbną Excalibura, warto się z nią zapoznać.

Link do strony głównej jetdv:

jetdvPeachrock. Mimo uboższej oferty w porównaniu do wcześniej wymienionych producentów, również jest warty poświęcenia chwili na zapoznanie się z ich ofertą. Veggie Toolkit zawiera wiele przydatnych funkcji, które pomagają zarządzać eventami w Vegasie. Wszystkie funkcje tego pluginu są wypisane na stronie producenta. Jak w przypadku poprzednich pluginów, możemy skorzystać z wersji trial.

Link do strony głównej peachrock:

Peachrocko - Veggie Toolkit


Pixelan oferuje miłe dla oka przejścia i filtry zarówno w 32-bitowej jak i 64-bitowej wersji. Tutaj tez mamy do czynienia z wsparciem GPU. Spicemaster jest warty uwagi. Cena również jest do przełknięcia 39$ za wersję 2.5 TFX, za pro przyjdzie nam zapłacić 99$.

Link do strony głównej pixelan:

Pixelan
Wzbogacę listę o kolejne pozycje z czasem.
Odpowiedz
#2
Timeline Tools - bardzo przydatne i darmowe rozszerzenie do Vegasa usprawniajace pracę na eventach:
http://www.nfatoys.com/moasoftwarellc/Default.htm
Odpowiedz
#3
dodam do siebie jaki ja używam

http://www.neatvideo.com/ od odszumiania obrazu

http://vegasaur.com/ ułatwia i automatyzuje prace na projekcie. POLECAM

http://www.fbmn-software.com/en/ proste to szybkiej korekcji, łatwy i skuteczny balans bieli (wadą jest że zwalniaja przy renderowaniu i przy długich projektach odpadają, potrafią wydłużyć renderowania dwukrotnie)
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości