Pan Crop/Skalowanie - Weeding Effect.
#1
Witajcie, piszę do Was z kolejną, ogromną prośbą.
Jestem osobą początkującą, tworze wedding movie. Znalazłem miłą, estetyczną "animację[?]".

http://vtsmp3.live/play/free-template-so...N2YGQ.html

 1. Oczywiście wstawiłem zdjęcie - pierwsze lepsze z brzegu, ale było bardzo rozciągnięte. Starałem się metodą Pan Crop pomniejszyć, lecz efekt wygląda okropnie. Czy jest możliwość pomniejszenia w sposób estetyczny zdjęć, lub jaki rozmiar powinien "być" zdjęcia, by to jakoś wyglądało?

https://iv.pl/images/87353696871813152674.jpg

I drugie pytanko - zdjęcie podstawiłem w folderze animacji, z taką samą nazwą. Niestety w SV ciągle trzeba podać ścieżke mojego zdjęcia. Jak to zrobić?

I trzecie pytanie - mam ścieżkę animacji, składające się z kilku warstw - jak połączyć animacje z moim filmem, da się skopiować warstwy?

Proszę o radę, dziękuje.
Odpowiedz
#2
1. Musisz zachować współczynnik kształtu, żeby zdjęcie nie było deformowane. W pan/crop masz przycisk "lock aspect ratio", który blokuje współczynnik, przez co zdjęcie jest powiększane z zachowaniem oryginalnych proporcji. Po fakcie możesz przywrócić współczynnik > prawy przycisk > Match Source Aspect.

2. Prawy przycisk na evencie (na osi czasu) > select in project media > Prawy przycisk na plik w zakładce "project media" > Replace... Wskazujesz poprawne zdjęcie/klip.

3. Nie wiem, czy o to chodzi... w osobnym projekcie montujesz film, a tutaj tylko chcesz zrobić pokaz slajdów? Chcesz to połączyć w jedną całość? Zapisz gotowy projekt jako np. prezentacja.veg. Następnie otwórz projekt z filmem -> przeciągnij plik prezentacja.veg i upuść na osi czasu w projekcie z filmem -> vegas sobie szybko przeliczy i dostaniesz klip z prezentacją, jako jedną całość.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  skalowanie grafiki w SV tsonga 11 3,480 03-17-2013, 11:47
Ostatni post: tsonga
  Skalowanie, przesuwanie adrianuch 4 2,662 02-22-2011, 20:34
Ostatni post: adrianuch

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości