Pan Crop/Napisy a Renderowanie
#1
Witam, mam dosyc dziwny problem, chociaz, byc moze i nie.

Poniewaz swoje pierwsze podejscie z Pan Cropem i dodawaniem napisow "zaliczylem" dnia wczorajszego, spotkalem sie dosyc z niemilym i klopotliwym przypadkiem. Po dostosowaniu napisow, wyrenderowaniu, stwierdzilem ze kilka umiejscowien przydaloby sie poprawic. Oczywiscie czym predzej wzialem sie do roboty.

Na podgladzie wszystko wyglada tak jak nalezy, natomiast film renderuje sie z napisami polozonymi w tym samym miejscu, zanim zastosowalem poprawki. Domysla sie ktos co moze byc przyczyna?

Posiadam Sony Vegas Pro 8

Udokumentowane screenami :)

http://s8.postimg.org/ip31ydcz9/image.jpg - Wersja podgladowa, napisy w zadnym stopniu nie wchodza na postac ani na pasek zycia czy tez nick

http://s18.postimg.org/4n0ig3o1j/image.jpg - Wyrenderowany film, a umiejscowienie naturalnie inne niz na podgladzie :)
Odpowiedz
#2
Masz niedostosowany projekt do plików wsadowych (inne współczynniki kształtu).
W podglądzie masz kaszety (czarne pasu y góry i u dołu), a w wyrenderowanym filmie - nie.

Pokaż:
- właściwości pliku (zrzutki z gry),
- właściwości projektu
- parametry renderowania.

Ps. Mógłbyś pisać z użyciem polskich znaków? Ciężko się to czyta.
Odpowiedz
#3
Myślę że to nie będzie potrzebne. Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem że powinienem spróbować zmienić ustawienia projektu.

Oczywiście okazało się to bardzo pomocne, i to dzięki Tobie. Dziękuje pięknie za to! :)

A i ode mnie również mała uwaga, Post Scriptum używa się tylko w listach, geneza tego zwrotu jest taka że ludzie używali go kiedy zapomnieli o czymś napisać, no i nie mogli tego odpowiednio skorygować. W internecie takich problemów nie mamy, zatem używanie "PS" mija sie z celem

Szerokie uśmiechy dla Ciebie!
Odpowiedz
#4
Dzięki za zwrócenie uwagi. Jednak nawet wikipedia mówi co innego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Postscriptum cyt.: "...dopisek do listu, artykułu itp.,"
a jeśli do artykułu i tym podobne, to można twierdzić, że wpis na forum kwalifikuje się do czegoś takiego/podobnego.
Faktem jest natomiast (o czym zdaję sobie sprawę), że błędnie stawiam kropkę po tym skrócie (powinno być PS).

Czekamy zatem na językoznawcę, który będzie w stanie jednoznacznie potwierdzić, czy w ogóle powinno się stosować "postscriptum" na forum, czy może jest to błąd. Sam jestem ciekawy.
Odpowiedz
#5
(04-14-2014, 17:20)Darti napisał(a):  A i ode mnie również mała uwaga, Post Scriptum używa się tylko w listach, geneza tego zwrotu jest taka że ludzie używali go kiedy zapomnieli o czymś napisać, no i nie mogli tego odpowiednio skorygować. W internecie takich problemów nie mamy, zatem używanie "PS" mija sie z celem

Cytat:Postscriptum, PS (łac. post scriptum, P.S.) – dopisek do listu, artykułu itp., umieszczony na końcu, po podpisie autora.

Jak widać, wg. definicji nie mija się z celem.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości