Obiektyw
#1
Witam, dzisiaj na "dzień przedsiębiorczości" poszedłem do TVP. Dowiedziałem się od operatora kamery, że nie nagrywa w HD a w SD a dobrą jakość nagrania zawdzięcza m.in. dobremu obiektywowi.
Więc doszedłem do wniosku, że powinienem zainwestować w obiektyw do swojego kanału. I teraz pytanie jaki to powinien być obiektyw. Proszę o jakieś źródła do informacji na ten temat oraz ewentualne propozycje odpowiednich obiektywów. Myślę, że obiektyw zależy od ujęć jakie nagrywam więc podam link do jednego z moich filmów
Mam kamerę JVC GZ-GX1 (ogniskowa 29,5 mm)
Odpowiedz
#2
A do czego ten obiektyw przyczepisz? Może najpierw zajrzyj do instrukcji kamery, żeby dowiedzieć się jakie możliwości ma twoja kamera.
Odpowiedz
#3
Jest miejsce do wkręcenia obiektywu. Tutaj są wszystkie informacje dotyczące kamery http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-GX1BEU&catid=100047 Gość powiedział mi, że obiektyw zapewnia dobrą plastyczność obrazu, więc myślę, że obiektyw to ważna sprawa. Jestem amatorem, więc proszę o tłumaczenie jak dla całkowitego laika :-)
Dziękuję
Odpowiedz
#4
W tej kamerze obiektyw jest zamontowany na stałe, a gwint służy do mocowania akcesoriów typu filtr polaryzacyjny albo konwerter szerokokątny.
Odpowiedz
#5
Co za czasy... Młodzi filmowcy już nawet nie kumają podstaw techniki... Z drugiej strony przed chwilą obejrzałem "Bitwę pod Wiedniem"... Bo ja wiem, czy filmik kolegi jest gorszy w jakimkolwiek miejscu?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
Cytat:
Kogoś mi z tych filmów przypominasz :]
Odpowiedz
#7
Ludziska co się czepiacie. Za 15 lat Bitwa pod Wiedniem będzie wzorem do naśladowania. Zmieniają się preferencje odbiorców. Martwi mnie jednak podstawowy i elementarny brak wiedzy i podstaw we wszystkich dziedzinach. Już się boje jak za kilka lat wystarczające będzie wygoglowanie tematu np. o chirurgii by dostać dyplom lekarza i otworzyć własną praktykę ;)
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości