O zleceniach - ciekawy tekst
#1
Splasz zamieścił fajny artykuł na swojej stronie, dla nie których to co pisze, jest oczywiste, dla niektórych nie. Ale warto sobie poczytać i uświadomić jak nie sobie - to klientom parę rzeczy.
To tak w kontekście paru ostatnich dyskusji.
http://splaszfx.pl/blog/animacja-szybko-...o-mozliwe/

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#2
[Obrazek: klient-może-otrzymać-.jpg]

To mnie rozbawiło! Świetna grafika.
Najlepsze jest to, że wychodzi z niej samo z siebie to, że jeżeli chcemy mieć naprawdę coś wspaniałego (dobre i szybko wykonane) to płaćmy pieniądze. I jeżeli do tego dołożyć chciałby klient, że jeszcze ma być "tanio" - ukazuje się "chyba śnisz!". Rewelacja.

Szybko i tanio - to "po swojemu", czyli "tylko tak jak umiem". Czyli praca amatora.
Dobrze i tanio - czyli jako jakaś krótsza forma osobna, lub w ramach portfolio (swojego tzw. showreela) gdy wkraczamy na nowy grunt. Np. zajmujemy się fotografią a tym razem przyjdzie nam sfilmować wesele, więc zrobimy to dobrze i tanio bo nigdy tego nie robiliśmy, jest to nasze pierwsze zlecenie, ale tym samym chcemy pokazać się, że takie rzeczy robić też umiemy. No ale że to będzie debiut w tej kategorii, to zejdziemy z ceny.

Rewelacyjna graficzka. Wszystko sprowadza się do tego aby płacić to co się należy, tym komu się należy[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#3
Ciekawy artkykuł, infografika genialna :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#4
Cała prawda, artykuł ciekawie się czyta. Potem zerknę jeszcze raz, bardziej uważnie.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości