Nowy komputer
#1
Hej,
jestem przed kupnem nowego komputera. Doradźcie proszę jakie powinien mieć parametry, żeby vegas chodził bez problemu, nie zacinał, nie męczył się, itp. Na moim starym kochanym gruchocie muszę czekać godzinami :) żeby zobaczyć jakąkolwiek zmianę, szczególnie po nałożeniu kilku efektów, a obejrzenie filmiku na podglądzie jest raczej mało możliwe :(
No i czy pod Windows 8 będzie chodził Vegas 10?
Pozdrawiam
Kasia
Odpowiedz
#2
Powiem krótko do montażu najmocniejszy jak tylko się da i raczej nie laptop choć te nie najgorzej się sprawują ale odprowadzanie ciepła jest ograniczone. Vegas10 powinien działać na Windows 8.
Odpowiedz
#3
Ostatnio było kilka tematów o nowym komputerze. Choćby założony przez Buncha, więc wystarczy poszukać.
Stacjonarny - i7-3770k
Odpowiedz
#4
I jedna rzecz - to powszechny błąd w rozumowaniu - "jak kupię mocniejszą maszynę to nawet jak nałożę parę efektów, to będzie dobrze chodzić". Sorry, nie będzie. Oczywiście będzie szybciej, lepiej itd. ale zawsze ten proces wygląda tak samo - dekompresja zawartości, operacja na danych - jedna, druga, trzecia, dziesiąta, wyplucie tego na ekran. Vegas nie ma w tej chwili mechanizmów, które gdziekolwiek buforują te dane tak, by ich za każdym razem nie liczyć. Pomijam oczywiście RAM Preview czy prerender fragmentu.
Słowem - obojętnie jak silny będziesz miała komputer, to w pewnym momencie i tak się przytka.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
Dzięki,
poczytałam temat Buncha :)
Odpowiedz
#6
Ja tylko tak wtrącę odnośnie nowego komputera i gier:
Włączyłem na Windows 7 jeszcze do testów Batman Arkham Asylum na ULTRA ustawieniach, każdych, nawet 32x Antaliasing! I 1920x1080, te wszystkei Directx11, teselacje, PhysX itp i powiem Wam, że czasami przycinało jak dużo na ekranie się działo. Nie było wcale płynne. Ale może dlatego, że nie zainstalowałem najnowszych sterowników jakie można w sieci znaleźć do płyty głównej itp i nie odpaliłem na najnowszym Windows 8. Także to taki średni test. Spotkałem się z opinią, że 3770k i7 jest zdecydowanie lepszy do gier. Ale to to i tak nieważne. Ważne aby do video był super.

Jeszcze niestety nie sprawdziłem go pod tym kątem.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości