Nowy efekt
#1
Witam jestem tu nowy więc sory jeśli umieszczam to w złym temacie. Chodzi mi o takie efekty jak w tym filmie
a mianowicie od 2;10 do 2;30 efekty kiedy tło jest wyrażne a postać rozmazana lekko i odwrotnie a takze efekt w koncowych napisach czy takie podwojenie ich jak od 4;16 do 4;25. Z góry dzieki za pomoc.
Odpowiedz
#2
W przykładach dołączonych do Vegasa (oryginalnego, na płycie, ale można je ściągnąć z strony SONY) jest taki projekt o nazwie "Rack focus" - warto go otworzyć i przeanalizować, bo robi to, co chcesz osiągnąć. W przypadku filmu jednak ten efekt zapewne został osiągnięty zapewne przez operatora kamery, który podczas jazdy zmienił ustawienie obiektywu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#3
Hej :>
Mam oryginalnego Vegasa (Pro 8) i szczerze to nie mam zielonego pojęcia, gdzie znaleźć owe sample. Samodzielnie przeszukiwałam foldery na dysku C - nic nie znalazłam, a nie sądzę, aby takie przykładowe filmy były plikami ukrytymi... Wpisywałam stosowne hasła w wyszukiwarkę windowsowską - efektów również brak.
Wyruszyłam więc w poszukiwania na stronie Sony, jednak żadne wpisane hasło nie dało mi oczekiwanych wyników. Gdzie więc mogę znaleźć ten efekt (Rack Focus, bo o nim mowa)? Proszę o jakiś link lub naprowadzenie na właściwy tor.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Odpowiedz
#4
Przeszukaj płytę z której instalowałeś Vegasa (nie instalują się domyślnie) lub poszukaj na stronie sony zestawu bodajże "sample projects pack".

Korekta: chyba już tego zestawu przykładów nie znajdziesz na stronie SONY, wcześniej był tam gdzie pobiera się triala Vegasa.

Tak będzie najszybciej:
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#5
Sample na płycie znalazłam i skopiowałam na komputer. Przejrzałam wszystkie projekty i w żadnym z dostępnych nie ujrzałam efektu Rack Focus.
Jeżeli zaś chodzi o tutorial, to dotyczy on rozmycia początkowo tła, a później postaci. Mnie chodzi o rozmycie świateł budynków w nocy, aby powstało bokeh. Jak mogę to zrobić, opierając się ewentualnie na tym tutorialu?
Inną moją propozycją jest podesłanie mi przez kogoś linku do pobrania owego przykładowego projektu z efektem. Dałoby się? ;d
Odpowiedz
#6
Jak chodzi o pełen defocus, to w najnowszym Vegasie (9 pro) jest całkiem niezła wtyczka do tego(defocus bodajże). Postępujesz analogicznie jak w wspomnianym wyżej tutorialu (projekt rack focus też w ten sposób był zrealizowany), tylko zamiast gaussian blura dajesz wspomniany wyżej plugin.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#7
Tak, wiem, że macie mnie już dość, ale...
Mam Vegasa Pro 8. Czy da się ściągnąć tę wtyczkę i czy będzie ona działać w ósemce?
Odpowiedz
#8
Nie.
Odpowiedz
#9
Tidzu odpowiedział jak najbardziej prawidłowo, ale może jeszcze istnieje osobna wersja trialowa (zanim Sony nie kupiło ich produktu) - nie pamiętam dokładnej nazwy, lecz może znajdziesz ją w dziale "pluginy".
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#10
Velvet Matter bodajże.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości