"Nowa wersja wydawanych gier i programów" Na nowe systemy?
#1
Witam, moje pytanie może wydać się głupie, ale jestem ciekaw, czy istnieje coś takiego - Mam Windows 7, a dana gra/program były wydane, kiedy go jeszcze nie było, lub zaraz po jego pojawieniu się, więc czy dystrybutorzy, lub inne firmy, robią też wydania na nowe systemy?
Odpowiedz
#2
Pytanie - po co? Jeżeli program/gra chodzi, to się nie wydaje, bo to są koszy i to spore. Jak np. można zarobić, to się wydaje ale tylko np. na wyższy system żeby zlać support niższych.
A skąd pytanie? Rozumiem, że masz starszy program który nie chodzi pod W7? To jeżeli masz W7 Pro lub Ultimatte to w większości przypadków starczy tryb zgodności a jak nie to maszyna wirtualna (XP mode).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Dzięki, to jest to :) Ale piszą, że to do oprogramowania biznesowego, a mnie chodzi o grę, zadziała?
Odpowiedz
#4
Różnie, zwykle tak. Aczkolwiek bierz pod uwagę, że masz Windowsa - matkę, w której uruchomiona jest wirtualny komputer na którym jest inny system operacyjny, w tym wypadku XP. Więc wypadałoby mieć nadmiar mocy...
Sprawdź po prostu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
Ok, w moim przypadku chcę odpalić HP cz.6 (to znaczy dopiero kupić) a mam już cz. 4 i sprawdzę może na niej? Myślę, że ta sama seria, ten sam producent, więc powinna być pewna zgodność między nimi, aczkolwiek pieron ich tam wie...Więc może znajdę kogoś, kto to ma i pożyczę, lub ściągnę na chwilę.
Odpowiedz
#6
No czekaj, ale pytasz tak prewencyjnie, czy wiesz, że nie chodzi? Od czasu przesiadki na W7 (64bit) trafiły mi się dosłownie dwa programy, które ewidentnie nie lubi się z nowym Windowsem i były to naprawdę stare programy. Po prostu je zlałem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Nie wiem czy chodzi, dlatego chcę się jakoś upewnić, a nie kupować w ciemno. Chcę kupić grę Harry Potter cz. 6, która działa tylko na XP i Vista, na 7 nie, dlatego potrzebuję XP mode. Ale żeby nie kupować w ciemno, wcześniej na XP mode spróbuję odpalić cz. 4 Harry' ego Pottera, zakładając, że jest między nimi pewna zgodność.
Odpowiedz
#8
Hmm jesteś pewien, czytałeś gdzieś że nie chodzi na 7? Wydaje mi się mało prawdopodobne, że program który idzie na Viscie nie ruszy na 7...
Aczkolwiek...
http://answers.microsoft.com/en-us/windo...a969795d65

Głupio zapytam - a nie ma jakiegoś dema albo pirata dla spróbowania?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#9
Sprawdzałem na różnych stronach np. http://www.harry-potter.net.pl/Harry-Pot...i1446.html I pisze wyraźnie, że chodzi an 2000/XP/Vista, o 7 nic, czyli nie chodzi. Demo z tego co wiem tak, czy tak działa na 7, muszę poszukać pirata, ale pewnie ciężko będzie znaleźć. Ale co? Zdarza się tak, że niby na danym systemie nie działa, a działa?
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości