Niebieskie Anioły
#1
A oto po prawie rocznej przerwie, umieszczam kolejną produkcję, którą jednak trzeba potraktować za żart, bądź też z dużym dystansem, jeśli chodzi o warstwę fabularną, jak i techniczną.

"Niebieskie Anioły" w zamyśle miały być serialem komediowo-sensacyjnym, który miał opowiadać o 3 policjantach w cywilu pilnujących bezpieczeństwa gminy Buczek. Nakręciliśmy jednak tylko odcinek pilotażowy, bo jak to zazwyczaj w moich produkcjach bywa, brakuje scenariusza, nadrabiając jednak "całokształtem".

Może to byłoby na tyle, a poniżej opisany wcześniej pilot do owego serialu.Odpowiedz
#2
Generalnie przerwałem oglądanie po mnie więcej 30 sekundach. Obrzydliwe artefakty przeplotu, format ni to panorama ni to 4x3, sorry, ale szkoda oczu. Może i film jest fajny i śmieszny, ale już sam render woła o pomstę do nieba. Dla mnie - koszt bez oglądania.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Mimo iż robiłem to za pomocą poradników zamieszczonych na forum, może coś źle ustawiłem, nie wiem, jeszcze to sprawdzę.
Odpowiedz
#4
przyznam szczerze, że efix niewiele straciłeś oglądając tylko 30 sek.
Odpowiedz
#5
Ten przeplot jest tragiczny. 1 minuty filmu nie da sie ogladac. Reszta filmu tez nie zachwyca. Amatorska gra i nudny scenariusz.
Odpowiedz
#6
1)

Cytat:jak to zazwyczaj w moich produkcjach bywa, brakuje scenariusza, nadrabiając jednak "całokształtem".

Myślałem, że padnę jak to przeczytałem.

2)

Czy wy sami nie widziecie po wyrenderowaniu filmu, że "coś jest nie tak z obrazem"? Serio nie widzicie? Czy po prostu to zlewacie totalnie.
Plus czarne pasy u góry - one mogłyby być, ale dlaczego efekt kolorowego filtru na niego oddziaływuje?
Rozumiem, że skleiliście film czym prędzej, bez żadnych pytań na forach, konsultacji i tak dalej.

3)

Brak dbałości o ciągłość i zbyt długie ujęcia pewnych rzeczy.
- jak ktoś ucieka rowerem to goniący go policjant bez trudu by go dogonił w 1 sekundę a ujęcie trwa i trwa, potem cięcie i policjant wbiega do auta by go ścigać. I tam później pokazane jest, że droga jest pusta - zniknął człowiek na rowerze. W kolejnym ujęciu już natomiast jest.
Albo jazda samochodem, auto pędzi a w drugim ujęciu ktoś z niego wysiada a samochód stoi - dziwnie to wygląda.
Poza tym, jakieś dziwaczne skorzystanie z POV (point of view). I tak dalej.

Nie chcę mi się nawet pisać, bo skoro wy nie natrudziliście się by cokolwiek ZAPLANOWAĆ to czemu ja mam się niby trudzić by te błędy WYŁAPYWAĆ?

Po 5 minutach wyłączyłem i nie pisz mi tylko, że "jak nie widziałem całości to nie oceniaj" :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#7
Nawet nie będę się próbował tłumaczyć jeśli chodzi o błędy w postprodukcji, bo tym razem dałem totalnego ciała, mimo iż film był kręcony na porządniejszym sprzęcie niż dotychczas (kamera Sony HDR-CX130E), a sam montaż mam zamiar poprawić, bo jednak można zrobić to lepiej (gwoli ścisłości, robiłem to wedle wskazówek Tidzia, zamieszczonych na jego stronie- albo coś pominąłem po drodze, lub powinienem użyć innych ustawień i metodą prób i błędów wybrać najlepsze)

A błędy przy kręceniu typu "raz auto pędzi, a w następnym ujęciu już stoi"- no cóż, uczymy się z kolegami kręcenia, następnym razem będzie więcej dyscypliny na planie, bez typowej, polskiej przypadłości "huzia na Józia".

A za tą miażdżącą krytykę mimo wszystko dziękuje, bo jednak wiele osobom się to podobało, co mnie samego dziwiło (choć zapewne mało kto zwracał uwagę na te artefakty i inne duperele które się pojawiły przy renderingu, bądź te nieścisłości w konstruowaniu ujęć.
Odpowiedz
#8
Może bym i obejrzał i może nawet jakoś to strawił, ale naprawdę NIE DA SIĘ. Wyrenderuj to jeszcze, w projekcie ustaw filed order na "none" i deinterlace method na "interpolate", w renderze też field order ustaw na NONE.
I wrzuć jeszcze raz na YT.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#9
No ale moi drodzy. Jak już czarne pasy są, to niech tak zostaną - a wszystko inne niech się dzieje, ale nie ingerując w nie. A tu raz czarne pasy są, raz jakieś różowe, raz zielone, raz zamieniają się na tytułowe intro "Niebieskie Anioły", a to napis "W rolach głównych" wcina się na te pasy... no jak to tak, pytam się ?! Żeście je chyba na głównym traku za pomocą Pan Cropa wykonali, a resztę efektów i cały HUD i tak na wierzch - na nie? Dobrze myślę? Ogólnie mówiąc nie za dobrze Wam to wyszło, rendering do poprawy i zostawcie w spokoju te czarne pasy... ;-) Chociaż tyle z tego, że całkiem dobrze wykorzystaliście utwór "Blue Monday" na intro - bo mogło być gorzej i chyba tylko to najlepsza część filmu ;-) Ale nie martwcie się - wszystko będzie dobrze :-) Ciągle dążyć do czegoś nowego i lepszego, a efekty same przyjdą...
Odpowiedz
#10
efix, ale ten taki wyraźny przeplot trwa tylko w intrze, potem im znika, więc możesz... dokończyć.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości