Nie mogę wrzucić więcej niż 40 klipów z Canona 5D Mark IV
#1
Na CAŁY internet istnieje tylko jedna wzmianka tego samego problemu. Dziś tutaj DRUGA będzie moja....  więc wkurwienie niemiłosierne.

To mój pierwszy projekt z klipami MJPG 4K z kamery Cnaon 5D Mark IV, wcześniej pracowałem na FULL HD, problemów nie było.
Niestety ale Vegas w żaden sposób nie chce ich odtworzyć. Dostaje albo samo audio bez klocka video, albo linia audio jest wyciszona a podlgądu nie ma tylko czarny ekran. Najcześciej gdy w oknie ProjectsMedia włącze jakiemuś klipowy podgląd to słysze audio a obraz jest czarny. W systemie wszystko działa.

Instalowałęm już kilka paczek kodeków i nic nie pomogło.


  Okazuje się że z modelu kamery Canon 5D Mark IV można wrzucić tylko 40 klipów nagranych w 4K (z full HD nie ma tego problemu). Jeśli twój projekt będzie miał 41 to już program się "buguje". - do tego rozwiązania doszedłem o wielu godzinach prób i błędów. Sprawdziłem każdą możliwą opcje, kodeki, systemy operacyjne, wersje programu itd. To co wytłuszczonym, czarnym kolorem jest napisane to jest prawda. Gigantyczny błąd.
Gdy wsadzimy 41 klipów - projekt nie wyświedla obrazu, ale gdy wtedy usuniemy jeden, wszystko magicznie wraca do normy.
Tylko że ja nie wyobrażam sobie pracy na niepełnym materiale ani potrzeby konwersji plików w 4K przed każdym nowym projektem do montażu.
Wszystkie inne 4K działa bez problemów, importuje ile chce. Ale akurat z Canon 5D Mark IV tak się dzieje.

Co więcej, jeśli wciągnę wszystkie 100 klipów na oś czasu, nie będą one działać.

Ale jeżeli wciągnę po 25 klipów do jednego projektu to działają!
To znaczy, otwieram 4 osobne projekty, do każdego importuje inne klipy: 1-25, 26-50, 51-75, 76-100 to w każdym z osobnych projektów wszystko działa.

Klipy nie odtwarzają się także na drugim, nowym komputerze jaki mam z sytemem Windows 10. Dzieje się dokładnie to samo.
Skoro działa więc "osobno" to dlaczego nie przestają działać gdy wszystkie razem wrzucam do jednego?To jest DOKŁADNIE ten sam problem i pozostał nierozwiązany: https://www.vegascreativesoftware.info/u...n--103932/
Gość go "rozwiązał" konwertując do innego formatu... Czyli nie rozwiązał.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości