Nakładanie grafik i tekstów w SVP 10
#1
Przesiadłem się na SVP10 z Adobe Premiere Pro 2.0 i mam problem z nakładaniem grafik i tekstów. Robię głównie reportaże i nie potrafię sprawnie zrobić "belki" z imieniem, nazwiskiem i funkcją danej osoby.
Przykładowy materiał:


W Adobe obiekty oraz tekst tworzyło się poprzez Add Title. W ramach tej opcji można było wszystko przesuwać, edytować i było to bardzo poręczne. W SV nie widzę takiej możliwości. Czy to oznacza, że element graficzny muszę umieścić na jednej ścieżce, a tekst na drugiej? Jeśli grafika składa się z kilku elementów (niebieskie tło, białe tlo, napis Śwce.pl), to czy każdy z nich musi być na osobnej ścieżce i każdy trzeba je dopasowywać z osobna?
Odpowiedz
#2
Tak.
Każdy element graficzny musi leżeć na osobnym tracku video.
Jeśli poszczególne części belki nie będą się niezależnie przemieszczać, możesz przygotować całą grafikę np. jako PSD i wrzucić na jednym tarcku (+ ewentualnie napisy na drugim).

Dodatkowo - jeśli zamierzasz animować odrębne części belki, możesz przygotować osobny projekt - tam wrzucić kilka tracków (składowe belki), zanimować je jak chcesz, zapisać np. jako belka.veg - i tak przygotowaną belkę przeciągnąć na timeline właściwego projektu (nie otwierać, tylko wrzucić żywcem na oś czasu). Cała zanimowana grafika będzie jednym eventem na tracku.
Odpowiedz
#3
Wielkie dzięki! :)))
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dobry edytor tekstów do Vegas piodes 4 1,214 05-07-2012, 10:41
Ostatni post: efix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości