Najszybszy rendering w średniej jakości - jak?
#1
Witam. Potrzebuję na gwałt zrobić film do prezentacji w powerpoincie, oczywiście nie wymaga to więc żadnej wspaniałej jakości, bo filmik będzie mniejszy rozmiarowo niż te na youtube, chyba że trzeba na fullscreenie oglądać - wtedy gorzej.
Więc,mam 8 minut materiału .avi, jest to materiał przyspieszony, który chcę przyspieszyć jeszcze trzykrotnie ale w projekcie już mam ustawione 300% i więcej nie mogę. Zdecydowałem więc wyrenderować i jeszcze raz powtórzyć akcję. Niestety nawet w .wmv 512 kbps renderuje się tak że mając 2 proc mam jeszcze bagatela 2h renderowania. Mam czterordzeniowy procesor po 2,1 Ghz każdy, więc to nie może być tego wina.
Jaki format wybrać (+properties projektu) żeby jakość 360p nie zacinała i żeby render był szybki?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Trochę źle się do tego zabierasz.

Utwórz nowy projekt o parametrach zgodnych z wsadowym plikiem AVI (pomocna funkcja "match media").
Klikasz ppm na event -> properties -> playback rate - ustawiasz maksymalnie 4
Klikasz ppm na event -> Insert envelope -> velocity -> ustawiasz 300%

Łącznie masz już przyspieszenie 12 razy.

Zapisujesz ten projekt jako np. 1.veg

Tworzysz nowy projekt w vegasie. Na timeline (oś czasu) przeciągasz projekt 1.veg (nie otwierasz, tylko przeciągasz na oś). Chwilę się przetwarza - i masz projekt jako event.

PPM na even... itd.
Więc w drugim kroku masz już możliwość przyspieszenia o kolejne 12x (czyli łącznie będzie już prędkość 144x).

W trzecim kroku uzyskasz prędkość 1728.

Ps. Jeśli nie chcesz otrzymywać duchów, użyj "disable resample", chociaż lekkie rozmycie może być akurat dobre...

Ps. Nie doczytałem, że wystarczy Ci przyspieszenie jeszcze 3x, czyli wystarczy w properties eventu, w oknie "playback rate" ustawić 3x.

Co do samego renderowania, musisz mieć coś źle ustawione, bo na moim starym komputerze (Core2Quad) rendering HD leciał trochę poniżej czasu rzeczywistego filmu (o ile dobrze pamiętam).
Odpowiedz
#3
Więc co zrobić żeby mieć dobre ustawienia renderowania?
Na jaki event ppm?
Odpowiedz
#4
PPM = Prawy Przycisk Myszy
Event - to jest kontener, w którym znajdują się jakieś multimedia (audio, video, foto) - czyli jak to gimbaza mówi "kolcek na osi czasu" ;)

Co zrobić, aby mieć dobre ustawienia?
- Poprawnie ustawić. Jeśli nie wiesz co i jak, to chociaż zainteresuj się funkcją "MatchMedia" (dla leniwych).

Jeśli coś jest dla Ciebie nie jasne, to szukaj, czytaj... Najlepiej w pliku pomocy [F1]. Myślę, że wszystkie ważne informacje już napisałem. I myślę, że zrobiłem to dość jasno.
Odpowiedz
#5
Okej, playback znalazłem.
Matchmedia mi zmienia ustawienia projektu, ale potem jeszcze muszę zrenderować, a nie wiem w jakim formacie i o to sie rozchodzi.
Dodatkowo, mój materiał to po prostu nagrany pulpit, więc jest w formacie 1440x900 - rozdzielczość mojego monitora. Nie mogę więc dostosować go tak żeby był projekt idealny tak jak materiał ;x
@edit. Wyjaśniłbyś mi też, dlaczego pomimo przyspieszenia filmu w ten sposób (dałem 3x playback rate i 300% velocity) film ma 8 minut, czyli dokładnie tyle samo ile początkowy materiał?
Odpowiedz
#6
Ok. Jeśli masz zrzuty ekranu, to faktycznie "match media" nie jest najlepszym wyjściem dla całego projektu.
Jeśli chodzi o przyspieszany klip - to tak, ale wychodzi na to, że nie trzeba będzie ponownie przyspieszać, tylko za jednym zamachem się uda (300% na envelope oraz 3x w playback rate w properties klipu).

Ustal, jaki chcesz mieć film na wyjściu (cały projekt).
Moim zdaniem, optymalny byłby HD 720, 25p (lub 30p).

Renderowanie... na mocnych komputerach radzimy AVC. Na Twoim quadzie może to iść topornie (chociaż nie powinno aż tak, jak pisałeś). Ja polecam Ci rendering w MPEG2 z ustawieniami HDV 720-25p, zmieniając w "customize template" video quality na "high", oraz bitrate na 10-12Mbps.

Najlepiej zrób mały test (na fragmencie), żeby nie renderować całego projektu. Zrób w różnych jakościach i porównaj.
Jeśli Twój komputer uciągnie AVC, to tak jak radzimy do YT (bitrate 5Mbps, ewentualnie możesz podciągnąć do 8Mbps przy 720p).

Ps. Piszę skrótowo, bo się spieszę i za moment wychodzę z domu.
Odpowiedz
#7
Nie potrzebuje hd, tak jak wspomniałem jest to do prezentacji, będzie to w małym okienku chyba więc nie potrzebuję po prostu.
"Wyjaśniłbyś mi też, dlaczego pomimo przyspieszenia filmu w ten sposób (dałem 3x playback rate i 300% velocity) film ma 8 minut, czyli dokładnie tyle samo ile początkowy materiał?"
Odpowiedz
#8
A jak się odtwarza? Tak samo, czy szybciej?
Event został o tej samej długości, ale jest zapętlony (9 razy). Musisz sobie skrócić (na evencie będzie widoczne miejsce zapętlenia na górnej krawędzi eventu będzie wcięcie - to jest miejsce zapętlenia).
Odpowiedz
#9
Odtwarza się szybciej. Dzięki za info. Co z tym renderingiem? Zależy mi na tym żeby sie w jakieś 30 min zrenderowało i ważyło jak najmniej - a nie koneicznie na jakości.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki najlepszy i najszybszy kodek do AVI? elektryk70 3 3,904 08-30-2013, 0:51
Ostatni post: mateuszszar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości