Możliwości Vegas
#1
Od razu na wstępie dodam, że dopiero moja przygoda z obróbką wideo się zaczyn więc proszę nie zmieszajcie mnie z błotem na wstępie ;p
Mam takie pytanie odnośnie możliwości tego programu, ponieważ nie znam róźnic miedzy Sony Vegas a Adobe after effects i nie wiem dokładnie co one tak naprawdę potrafią.
Chciałbym się spytać czy ten filmik
(autor napisał, że zrobił go za pomocą After Effects), a dokładnie czy taki filmik dałoby się zrobić w Vegas, chodzi mi tylko o efekty wideo.
Odpowiedz
#2
Z taką wiedzą nt. montażu oraz kompozycji polecam zlecenie komuś wykonanie filmu.
Podstawowa różnica pomiędzy tymi programami to to, że vegas jest do montażu, a AAE do kompozycji. Porównywać te dwa programy to tak jak samochód i ciężarówkę i wybierać ten, który będzie we wszystkim dobry.
AAE został stworzony do ułatwiania kompozycji, w tym dodawania efektów specjalnych. Vegas został utworzony z myślą o cięciu, oraz prostej edycji dźwięku, lecz tak samo jak w AAE można wykonać prosty montaż to tak samo w Vegasie można wykonać proste efekty.
Tak, da się wykonać takie efekty, lecz potrzeba kasy na dodatkowe wtyczki. No chyba, że ktoś lubi ręczną robotę.
Odpowiedz
#3
Da się, nawet bez pluginów, lecz większość rzeczy dla kogoś, kto zaczyna z Vegasem będą wyzwaniem na poziomie jak z tego filmiku:[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości